piątek, 29 lipca 2022

HarperCollins Polska Książka pt.: „Simon Snow. Co ma być, to będzie" - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Co ma być, to będzie”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa HarperCollins Polska.

Książka pt.: „Co ma być, to będzie” jest trzecim tomem cyklu książek Simon Snow.

Tom pierwszy to książka pt.: „Nie poddawaj się”.

Tom drugi to książka pt.: „Zbłąkany syn”.


Przed Simonem, Bazem, Penelope i Agathą kolejne niełatwe wyzwania.
Simon nie może się zdecydować czy nadal chce należeć do Świata Magów, czy jednak nie. Od tej decyzji wiele zależy, również jego relacje z Bazem. Nie ułatwia tego fakt, że chwilowo jest pozbawiony magi, a na dodatek ma smocze skrzydła i ogon. Jaką decyzję podejmie?
Baz również nie ma łatwo. Zdobył wiedzę na temat wampirów, jednak nie ma, jak i kiedy podzielić się nią z innymi. Jego związek możliwe, że nie jest tak trwały, jakby tego chciał. Rodzina ma przed nim tajemnice, które zamierza odkryć, tym bardziej jak znika pewien lokator. O co w tym wszystkim chodzi?
Również Penelope wpada w niemałe kłopoty. Łamie magiczne prawo przy macając z Ameryki Normalsa.
Przed przyjaciółmi niełatwy czas, pełen zaskakujących zdarzeń, trudnych decyzji, od których wiele zależy. Czy dadzą sobie radę? Jak potoczą się dalsze losy Simona, Baza, Penelope i Agathy?

To trzeci, ostatni tom z serii, którą Amelka bardzo polubiła. Jaki się okazał? Według córki tak samo świetny, jak dwa pierwsze. To historia o przyjaźni, odnajdywaniu własnej drogi w życiu, problemach, tajemnicach, miłości. Pełna przygód, czarodziei, smoków, wampirów i innych magicznych stworzeń. Książkę czyta się dość szybko, akcja jest sprawnie poprowadzona z ciekawymi zwrotami.

Bohaterowie dorośli, zmienili się, jednak pozostają ciekawi, różnorodni, momentami dość zabawni, czasami zaskakujący. Książkę czytamy z wielu perspektyw, więc tak naprawdę jest wielu głównych bohaterów. Córka pozostała wierna Bazowi i nadal on jest jej ulubionym bohaterem.

Według córki książka jest świetna i z przyjemnością poleca całą serię o magicznych przygodach Simona, Baza, Penelope i Agathy.Moja ocena - 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę HarperCollins Polska oraz na FB


Co ma być, to będzie

1 komentarz: