środa, 13 maja 2020

HarperCollins Polska Książka pt.: „Zbłąkany syn" - Recenzja

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Zbłąkany syn”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa HarperCollins Polska.

Książka pt.: „Zbłąkany syn” jest drugim tomem cyklu książek Simon Snow. Tom pierwszy to książka pt.: „Nie poddawaj się”.Wróg został pokonany, w świecie magi zapanował spokój, a Simon odnalazł swoją drugą połówkę. Powinien być szczęśliwy, wieść stabilne życie, cieszyć się czasem z przyjaciółmi. Niestety Simon czuje, że czegoś mu brakuje, czuje się pusty, nieszczęśliwy. Nie ma ochoty na nic, nawet wstanie z kanapy, czasem jest wysiłkiem ponad jego siły. Na szczęście nie wokół siebie ludzi, na których zawsze może liczyć. Również tym razem go nie zawiedli, nie pozwolili popaść w jeszcze większą apatię. Wspólnie wybierają się w podróż do Ameryki, po przygodę, a także, by odwiedzić starą znajomą. Jak uda się podróż? Jakie przygody przeżyją? Jak wpłynie to na ich przyjaźń? Czy Simon odzyska chęci do życia?

Amelka była zachwycona pierwszym tomem, a co za tym idzie, miała wielkie oczekiwania odnośnie do drugiego. Nie zawiodła się ani trochę, a wręcz stwierdziła, że jest jeszcze lepszy, ponieważ jest więcej jej ulubionego bohatera z tomu 1 – Baza.

Historia ciekawa, wciągająca. Znajdziemy w niej dużą dawkę magii, przyjaźni, miłości. Są wampiry, czarodzieje i wiele innych magicznych stworzeń. Historia pełna akcji, humoru, momentami bardzo zaskakująca.

Tak jak w tomie pierwszym, tak i teraz ulubionym bohaterem córki pozostał Baz. Pozostali również zyskali sympatię córki, jednak on pozostał numerem jeden.

Amelce seria zdecydowanie przypadła do gustu. Pełna magi, przyjaźni, dostarczająca wiele uśmiechu. Z przyjemnością polecamy.Moja ocena – 10\10Serdecznie zapraszam na stronę HarperCollins Polska oraz na FB.


Zbłąkany syn


11 komentarzy:

 1. Fajnie, że są takie ciekawe książki dla nastolatków i nie tylko Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa ksiązka mojej córci by sie spodobała choć może narazie jeszcze woli inne

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasia Foktańska13 maja 2020 18:32

  Super książka

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię sięgać po fantastykę, by oderwać się od szarej rzeczywistości. Połączenie magi, przyjaźni i miłości jest wręcz idealne

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla naszej kochanej młodzieży może to być ciekawa pozycja książkowa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. DLa nastolatek pewnie czemu nie,zapewne ciekawa.

  OdpowiedzUsuń