wtorek, 5 maja 2020

HarperCollins Polska Książka pt.: „Nie poddawaj się" - Recenzja


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Nie poddawaj się”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa HarperCollins Polska.Simon uczy się w szkole Czarodziejów w Watford. Jest wybrańcem, czego ani trochę nie rozumie, przecież własna różyczka częściej go nie słucha, niż słucha. Wszystko, czego się dotknie, na czym mu zależy, rozsypuje się, nawet jego związek, który przecież miał być „wieczny”. Nie ma jednak czasu na użalanie się nad sobą, musi szybko się pozbierać, bo choć on i wampir Baz są współlokatorami, są też wielkimi wrogami, gdy ten niespodziewanie ginie, Simon zaczyna się martwić, chce go znaleźć. W świecie magów zaczynają dziać się dziwne, złe rzeczy, a na chłopca ktoś poluje? Czy Simon sobie poradzi? Co się stało z jego współlokatorem? Co się dzieje w świecie magi?

Historia ciekawa, wciągająca młodego czytelnika. Pełna magi, czarodziei, smoków, wampirów i innych magicznych stworzeń. Znajdziemy w niej dorastanie, próbę odnalezienia własnej drogi w życiu, przyjaźń, miłość. Historia jest dość szybka, pełna zwrotów akcji, momentami zaskakująca, momentami wywołująca dużo śmiechu.

Bohaterowie są ciekawi, różnorodni, momentami dość zabawni, czasami zaskakujący. Książkę czytamy z wielu perspektyw, więc tak naprawdę jest wielu głównych bohaterów. Córka zapytana kogo polubiła najbardziej, stwierdziła, że nie wie. Każdy miał coś w sobie, za co go polubiła, każdy wnosił do historii coś ważnego, wartościowego. Każdego z przyjemnością spotkałaby osobiście :)

Amelka jest wielką fanką Harrego Pottera i po przeczytaniu opisu stwierdziłam, że to będzie książka idealna dla niej. Czy się pomyliłam? Ani trochę. Córka z wypiekami na twarzy czytała kolejne strony, z przyjemnością zatapiając się w świat Simona i jego przyjaciół. Bardzo jej się podobała i już zabiera się za czytanie drugiego tomu. Z przyjemnością polecam dla nastoletnich fanów książek o czarodziejach, magi itp.


Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę HarperCollins Polska oraz na FB.


14 komentarzy:

 1. Kasia foltanska5 maja 2020 13:10

  Super ��

  OdpowiedzUsuń
 2. Super ksiażka myśle żę moja ciut za małą na tego typu ale kto wie napewno by jej się spodobała na przyszłosć

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka z ciekawą historią z pewnością zaciekawi nie jednego czytelnika Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla młodzieży idealna lektura zwłaszcza w ten czas kwarantanny dla rozrywki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z przyjemnością poczytam

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla fanów takich historii będzie super

  OdpowiedzUsuń
 7. Coś czuję że niedługo i mój synek po nią sięgnie. To też fan czarodziejów 😍

  OdpowiedzUsuń
 8. fajna książka dla nastolatków

  OdpowiedzUsuń
 9. Super 👌 Na pewno przypadłaby do gustu córce 💙

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka,która przeprowadza czytelnika w świat magii. ;)

  OdpowiedzUsuń