wtorek, 27 czerwca 2023

Wierszyki do nauki Książka pt.: „Daty z historii Polski w wierszykach” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Daty z historii Polski w wierszykach”, którą otrzymałam od Wierszyki do nauki.Amelia nigdy nie lubiła historii, a każda nauka z nią związana była wielkim koszmarem. Bardzo żałuje, że nie wpadła mi wtedy tego typu książka, może wszystko wyglądałoby inaczej. Ksawery również nie należy do fanów tego przedmiotu (jednak nie ma aż takich problemów, jak miała córka), a kiedy poznał zawartość książki, stwierdził, że jest nawet fajna (co nie będę ukrywać, mnie zaskoczyło, to chyba pierwsza książka związana z tym przedmiotem, która go nie odpycha).

W książce znajdziemy aż 35 wierszyków o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski. Każdy jest inny, każdy ciekawy, wpadający w ucho. Dzięki temu dziecko nie tylko chce ich słuchać\czytać, ale również dość szybko je zapamiętuje.
Jednak to nie cała zawartość książki. Jest również wiele ciekawostek. To wszystko dostarcza dziecku naprawdę sporą dawkę wiedzy historycznej i to w ciekawy sposób.

Wizualnie książka zdecydowanie przypadła mi do gustu. Znajdziemy w niej naprawdę śliczne ilustracje, które są adekwatne do treści. Przyciągają wzrok, a jednocześnie zachęcają do poznania treści.

Okładka twarda i solidna. Dzięki niej książka nie zniszczy się zbyt szybko.

Pozwolę sobie stwierdzić, że książka pt.: „Daty z historii Polski w wierszykach” jest po prostu genialna. Dzięki niej dziecko w ciekawy i bezstresowy sposób pozna ważne wydarzenia, jakie miały miejsce w naszym kraju oraz ich daty. Z ogromną przyjemnością polecam.

Moja ocena – 10\10Serdecznie zapraszam na stronę Wierszyki do nauki oraz na FBDaty z historii Polski w wierszykach

4 komentarze:

 1. Jest to dobra książka do nauki anka

  OdpowiedzUsuń
 2. Ardzofajna mozna dużo się z niej nauczyć ewelina

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka,przyjazna do nauki 🙂 Zapisuję do listy zakupów 🙂

  OdpowiedzUsuń
 4. Super książka. Każdy uczeń powinien ją mieć.

  OdpowiedzUsuń