wtorek, 25 kwietnia 2023

Wydawnictwo Jaguar Książka pt.: „Finding Back to Us” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Finding Back to Us”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Jaguar.

Minęło siedem lat od tragedii, która zmieniła życie Callie. Wypadek, który spowodował jej przyrodni brat, w którym ucierpiała ona, a jej ojciec zginął, zniszczył bardzo wiele. Pomimo upływu czasu, wielu zmian w życiu, Callie nie potrafi zapomnieć, nie potrafi przebaczyć. Nadal tęskni, nadal czuje ogromny ból, a za wszystko obwinia Keitha, z którym nie widziała się od tamtego czasu.
Za namową siostry wraca w rodzinne strony. Ma spędzić z nią wakacje, po których Callie wróci na studia, a ona wyjedzie na wyprawę po świecie. Wtedy jeszcze nie wie, że nie tylko ona wraca. Z Keithem spotyka się już na lotnisku, jednak wtedy go nie poznaje. Kiedy dochodzi do ich spotkania w domu, w środku nocy, bierze go za złodzieja i traktuje bejsbolem. Dowiadując się, że również on spędza wakacje w rodzinnym domu, jest nie tylko rozczarowana, ale również wściekła, a na dodatek czuje się zdradzona zarówno przez siostrę, jak i przez przybraną mamą.
To miały być spokojne wakacje, możliwe, że ostatnie wspólne z siostrą. Okazują się zupełnie inne, niż chciała. Jednak czy to znaczy, że złe? W życiu Callie wiele się zmieni. Na jaw wyjdą tajemnice i sekrety ukrywane od lat. Między nią a Keithem wkracza uczucia, które wiele skomplikują. Co takiego się stanie? Co ją połączy z Keithem? Jakie tajemnice odkryje? Czy w końcu poradzi sobie ze zdarzeniami sprzed siedmiu lat?

Historia Callie oraz Keitha wciągnęła mnie praktycznie od samego początku i nie pozwoliła się od siebie oderwać aż do ostatniej strony. Zdecydowanie mi się podobała, a podczas czytania towarzyszyło mi mnóstwo emocji. To historia, która potrafiła wielokrotnie zaskoczyć, z dobrze poprowadzoną akcją, ciekawymi zwrotami. Pełna tajemnic, sekretów, z przeszłością, która nie była łatwa, o której ciężko zapomnieć, z którą trudno się pogodzić.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani.
Callie studiuje medycynę, chociaż tak naprawdę nie tym się interesuje. Jej pasją jest muzyka, jednak wydaje jej się, że tak spełnia oczekiwania innych, w tym zmarłego taty. Jest osobą upartą (czasem nawet za bardzo), jeśli sobie coś postanowi, nie zmienia zdania. Osobiście ją polubiłam, chociaż czasami miałam ochotę nią mocno potrząsnąć.

„Finding Back to Us” to książka, która zdecydowanie przypadła mi do gustu. Historia w niej okazała się ciekawa, wywołująca wiele emocji. Z przyjemnością polecam.
Moja ocena – 9\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Jaguar oraz na FB


Finding Back to Us


3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa ania

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa ksiazka pełna emocji polecam ewelina

    OdpowiedzUsuń
  3. Historia,która porywa już od pierwszych stron.Wpisuję książkę na listę do przeczytania :)

    OdpowiedzUsuń