piątek, 18 listopada 2022

Wydawnictwo Akurat Książka pt.: „Pikantne święta” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Pikantne święta”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Akurat.

Julia od dawna mieszkała we Francji, jednak pewne zdarzenia sprawiły, że postanowiła wrócić do kraju. To właśnie w Polsce postanawia spełnić swoje marzenie i zostać właścicielką restauracji. Pomału zaczyna realizować swoje plany, kiedy dostaje niespodziewaną propozycję.
Remigiusz jest osobą znaną i cenioną w branży gastronomicznej. Jego restauracje odwiedzają najsławniejsi ludzie, a program, który prowadzi, ma spore sukcesy. Jednak kiedy dowiaduje się, że ma powstać podobny program do jego i to w konkurencyjnej telewizji, nie jest mu to na rękę. Tym bardziej że według informacji, jakie udało się zdobyć, ma go prowadzić córka pewnego tragicznie zmarłego mężczyzny, który był znakomitym kucharzem, a jego program kulinarny był po prostu genialny. Remigiusz dość szybko układa sobie plan, jak nie dopuścić, aby to się stało. Zamierza zaproponować jej pracę.
Praca u samego Remigiusza, człowieka, który jest dla niej inspiracją, jest jak spełnienie marzeń. Chociaż Julia miała zupełnie inne plany, po chwili zastanowienia postanawia przyjąć jego propozycję. Restaurację może otworzyć w każdej chwili, a od takiego mistrza może się wiele nauczyć. Tylko czy Remigiusz okaże się taki, jak się spodziewała? Czy praca w jego restauracji to była dobra decyzja? Co połączy tę dwójkę?

Pikantna, wciągająca, ze świętami w tle – taka jest książka napisana przez dwie autorki, które osobiście bardzo lubię – Katarzynę Rzepecką oraz D.B. Foryś. Mnie zdecydowanie się podobała, doskonale się bawiłam podczas jej czytani, a wszystko przeżywałam wspólnie z bohaterami.
Jednak książka to nie tylko ciekawa historia, to również zbiór wielu przepisów. Przyznam szczerze, że wszystkie były dla mnie nieznane. Niektóre zostały już sprawdzone i okazały się świetne. Nie są jakoś bardzo skomplikowane, nie trzeba być mistrzem w kuchni, aby je odtworzyć, a jednocześnie wychodzą bardzo smacznie.

Bohaterowie ciekawi, dość dobrze wykreowani.
Julia, wracając do rodzinnego kraju, miała już pewien plan. Zmieniła go, dostając bardzo atrakcyjną ofertę, a przynajmniej taka jej się wydawała. To kobieta znająca swoją wartość, z dość mocnym charakterem, a jednocześnie dobra, uczynna i wrażliwa. Zdecydowanie ją polubiłam.
Remigiusz wie co to bieda i nie zamierza nigdy więcej sobie przypominać, jak to jest. Osiągnął sukces ciężką pracą i nie pozwoli, aby ktokolwiek mu go odebrał. Jednak nie przewidział, że Julia wprowadzi w jego życie aż tyle zamętu, że aż tak będzie na niego działać. To mężczyzna uparty, co nie zawsze na dobre wychodzi, potrafi być niemiły, czasami wręcz chamski, lubiący się zabawić. Lubi kobiety i dobry seks, za to nie zamierza nigdy z żadną się związać na stałe. Jednak to tylko pozory, a to, jaki jest naprawdę, pokazuje niewielu. To bohater, którego należy poznać, aby móc zrozumieć i ocenić.

„Pikantne święta” to ciekawa książka ze wciągającą historią oraz smakowitymi przepisami. Z wielką przyjemnością polecam.Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwa Muza gdzie znajdziecie również książki Wydawnictwa Akurat oraz FB Grzeszne książki.


Pikantne święta

3 komentarze: