środa, 26 października 2022

Wydawnictwo Muza Książka pt.: "Czekam na ciebie” - Recenzja premierowa

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Czekam na ciebie”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Muza.

Baśka Werner i Zuza Marczak wspólnie prowadzą poranny program „Witaj Warszawo!”, a teraz mają również wspólnie zamieszkać. Poznały się w pracy i dość szybko połączyła ich przyjaźń. Pewnego dnia, kiedy Basia przygotowuje się do samodzielnej próby odnowienia toaletki kupionej na targu staroci, coś odkrywa. Pod szufladą znajduje się niewysłany, list z dawnych lat. Chociaż przyjaciółka jest do tego sceptycznie nastawiona, ona postanawia odnaleźć adresata i mu go oddać. Czy jej się uda? Co jest napisane w liście?
Antoni Szafir mimo swojego wieku nadal prowadzi rodzinną pracownię krawiecką. Pomaga mu córka, czasem wnuczka. Mężczyzna jest szczęśliwy, a jednocześnie jest coś, co mu nie daje spokoju. Wiele lat temu, zakochał się w Jadwidze, panience z dobrego domu. Była to miłość z wzajemności, mieli uciec i wspólnie zacząć życie, jednak ona nie przyszła na umówione spotkanie. Mężczyzna długo jej szukał, jednak nigdy nie znalazł i choć był żonaty, a w małżeństwie naprawdę szczęśliwy, tak naprawdę chciałby wiedzieć, co wtedy się stało. Czy będzie mu to dane? Czy odkryje tajemnicę sprzed lat?

Książka zdecydowanie mi się podobała. Historia była ciekawa, wciągająca, z tajemnicą sprzed lat. Akcja dość dobrze poprowadzona, ze zwrotami, które mnie potrafiły zaskoczyć. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.
Książkę czytamy z perspektywy kilku bohaterów. Moim zdaniem to rozwiązanie wiele wnosi, pozwala lepiej zrozumieć historię.

Bohaterowie według mnie ciekawi, dobrze wykreowani. Każdy z nich miał w sobie coś, co sprawiało, że mu kibicowałam. Tym razem nie powiem wam więcej o nich, niż już zdradziłam w zarysie historii, ponieważ robiąc to, zdradziłabym zbyt wiele z niej.

„Czekam na ciebie” to książka, z którą spędziłam świetny czas i z przyjemnością polecam.Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo MUZA SA oraz na FB


Czekam na ciebie


2 komentarze: