niedziela, 23 stycznia 2022

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Dolina jezior" - Recenzja


Zapraszam na recenzję książki pt.: „Dolina jezior”, którą otrzymałam Wydawnictwa Novae Res.Kiedy firma, w której pracuje Natalia, ma zostać zamknięta, a ona zwolniona, wpada na pewien pomysł. Przedstawia go szefowej i za jej zgodą staje się jej właścicielką. Nie poddaje się, kiedy inni twierdzą, że się nie uda, kiedy twierdzą, że źle zrobiła. Upartość, a także ciężka praca sprawiają, że kobieta odnosi sukces i to niemały. Po pewnym czasie na jej drodze staje pewien mężczyzna, któremu udaje się zawrócić jej w głowie. Zostają partnerami i to nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym.
Mija kilka lat, a Natalia ma wszystkiego dość. Jej związek nie jest taki, jak powinien, a mężczyzna, z którym wiązała swoją przyszłość, okazał się kimś zupełnie innym, niż myślała. Zraniona, rozczarowana, postanawia wziąć urlop od wszystkiego i wyjechać do Doliny Jezior gdzie ma przyjaciół. Miała zamiar odpocząć, zastanowić się co dalej, spędzić czas z przyjaciółmi. Jednak na jej drodze stanął Matt Schmidt i wiele zaczęło się zmieniać. Kim jest mężczyzna? Co ich połączy? Jakie decyzje podejmie Natalia?

W książce znalazłam historię o kobiecie, która osiągnęła sukces w pracy tylko dzięki własnej pracy, o związku, który miał być tym na zawsze, o zdradzie, tajemnicach, sekretach, ale też o niełatwych zmianach, nowej znajomości, która, chociaż nie miała łatwego początku, dość szybko się rozwijała i wiele zaczęła znaczyć. Mnie się podobała. Akcja dość szybka z wieloma ciekawymi i często zaskakującymi zwrotami. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.

Bohaterowie według mnie są ciekawi, dość dobrze wykreowani.
Natalie poznajemy, kiedy traci pracę i zaczyna tworzyć własną firmę. Jest kobietą upartą, konsekwentną, sprawiedliwą dla podwładnych, a przez to dość lubianą. Jednocześnie jest odważna, ma własne zdanie i potrafi pokazać pazurki. Osobiście ją polubiłam.
Jeśli chodzi o Matta, nie zdradzę wam zbyt dużo, ponieważ musiałabym zdradzić zbyt wiele z książki. Powiem tylko tyle, że jest tajemniczy, ma własne zdanie i jest uparty (czasem nawet za bardzo).

Muszę jeszcze wspomnieć o opisach krajobrazu, które w tej pozycji bardzo mi się podobały. Czytając, oczami wyobraźni przenosiłam się w te piękne rejony.

„Dolina jezior” to książka, która mnie się podobała i polecam.


Moja ocena – 8\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB


Dolina jezior

2 komentarze: