sobota, 8 stycznia 2022

Wydawnictwo Babaryba Książka pt.: „Księgi mroku” - Recenzja

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Księgi mroku”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Babaryba.Aleks uwielbia horrory, a nawet sam pisze opowiadania pełna strachu i grozy. Niestety właśnie przez swoją pasję czuje się nielubiany, nieakceptowany, wyobcowany. Pewnego dnia postanawia zniszczyć księgi ze swoimi pracami i w tym celu wymyka się z domu. Jednak jego plany zostają tylko planami, a on trafia do mieszkania pewnej wiedźmy. Teraz ma słuchacza, a wręcz jest zmuszany, aby czytać swoje opowiadania, od tego zależy jego życie. Czy zadowoli wiedźmę? Czy znajdzie sposób, aby się od niej uwolnić?

Książka, w której znajdziemy odniesienia do wielu dość znanych bajek (np. Jasia i Małgosi). Ciekawa, wciągająca, pełna magii, mrocznych opowieści, tajemnic, a przy tym walki nie tylko o wolność, ale również z własnymi słabościami. Amelii zdecydowanie przypadła do gustu, czytała ją nie jeden raz (co jest bardzo rzadko spotykane, ma taki dostęp do książek, że raczej nie widzi potrzeby czytania którejś ponownie, ta jest jedną z nielicznych).

Bohaterowie ciekawi, mający wady i zalety, dający się lubić.

„Księgi mroku” to książka, którą polecam starszym dzieciom\nastolatką lubiącym historie pełne grozy oraz magii. Polecamy.
Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Babaryba oraz na FB 


Księgi mroku

4 komentarze: