czwartek, 20 stycznia 2022

Wydawnictwa Akurat Książka pt.: „Grzeszny rok” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Grzeszny rok”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Akurat.
Dwanaście miesięcy, dwanaście gorących opowiadań, po jednym na każdy miesiąc, a do tego coś na sylwestra w wykonaniu Pauliny Świst. Zapowiadało się dość ciekawie i dokładnie takie było.

W książce znajdziemy takie autorki jak:
K.N. Haner, Joanna Gajewczyk, Daria Skiba, Marta Matulewicz, Iza Maciejewska, Aniela Wilk, Małgorzata Falkowska, K.C. Hiddenstorm, Anna Crevan, Kinga Litkowiec, D. B. Foryś, Alicja Skirgajłło oraz gościnnie Paulina Świst. Część autorek jest mi doskonale znana, jednak dzięki antylogii odkryłam również nowe, po których książki z chęcią sięgnę.

Każde opowiadanie jest inne, każde na swój sposób ciekawe. Wszystkie są dość gorące, niegrzeczne (co mnie osobiście się podoba). Nie opiszę Wam każdego (nadal uważam, że nie da się na tyle, aby zaciekawić opowiadaniem, a jednocześnie nie zdradzając zbyt wiele). Mnie wszystkie się podobały, jednak jeśli miałabym wybrać jedno, to byłoby to opowiadanie grudniowe Alicji Skirgajłło pt.: „W górskiej chacie…”.

Po każdym opowiadaniu znajdziemy kalendarz z danym miesiącem, a w nim ważne wydarzenia\daty. Przyznam szczerze, że ciekawy i niespotykany pomysł.

Antylogia „Grzeszny rok” moim zdaniem jest ciekawa i warto po nią sięgnąć. Polecam.Moja ocena – 8\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwa Muza, gdzie znajdziecie również książki Wydawnictwa Akurat oraz Fb Grzeszne Książki.Grzeszny rok
2 komentarze: