sobota, 27 listopada 2021

Wydawnictwo Pascal Książka pt.: "Nie zapomnisz tych świąt” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Nie zapomnisz tych świąt”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Pascal.Caden żyje chęcią zemsty, ma ułożony idealny plan i zamierza go wprowadzić w życie. Nienawidzi ojca, mężczyzny, który zostawił jego i matkę. Chce, żeby zapłacił za to, co zrobił i zamierza zrobić wszystko, aby tak było. Jego plan jest prosty, zamierza uderzyć w jego córkę, dziewczynkę, która miała wszystko to, o czym on mógł, tylko zamarzyć. Uwiedzie ją i zniszczy, to zaboli jego ojca najbardziej.
Avery nie wiedziała, że ma brata, dlatego, kiedy ten się pojawia w jej rodzinnym domu, jest dość mocno zaskoczona. Jednak zamierza mu dać szansę, w końcu to jej brat przyrodni. Początkowo dogadują się dość dobrze. Caden zaczyna pracować w firmie ojca, jednak nadal ma w głowie swój plan, który zamierza zrealizować. Pomału zaczyna go wprowadzać w życie, jednak zaczyna czuć do dziewczyny coś, czego nie chce. Na dodatek okazuje się, że nie miał pojęcia o pewnych faktach z życia swojej matki. O jakich? Czy jego plan się powiedzie? Co połączy Cadena i Avery?

Zemsta, tajemnice, zdrady, namiętność, miłość, a do tego świąteczny klimat. Ta książka zdecydowanie mi się podobała, uważam, że była ciekawa i wciągająca. Czytało się ją szybko, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji, czasem złość czy smutek, czasem wielki uśmiech na twarzy, momentami było również dość gorąco. Zakończenie nie będę ukrywać, że było zaskakujące, w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

Bohaterowie dość dobrze wykreowani.
Caden nie miał szczęśliwego dzieciństwa w pełnej rodzinie. Jego ojciec go zostawił, o czym on nie potrafi zapomnieć. Teraz kiedy jego mama zmarła, on postanawia się zemścić. Ma plan i wie dokładnie, co zrobi, aby ojca zabolało i to bardzo. Nie bierze pod uwagę żadnych niepowodzeń. To młody mężczyzna, który jest mocno zraniony i żyje zemstą. To bohater, który nie należy do „grzecznych”, jednak aby tak naprawdę go poznać i zrozumieć, trzeba odkryć jego tajemnice, jego przeszłość, bo to ona znacząco wpływa na jego charakter.
Avery zawsze była grzeczna i poukładana, dobrze się uczy, nie chodzi na imprezy. Nigdy nie zawiodła rodziców, a mimo to, czuje, że jej nie ufają. Nie wiedziała nic o tym, że ma brata, jednak nie ma problemów z jego zaakceptowaniem. Jednak jego przyjazd oraz ich relacja zaczyna ją zmieniać, odkrywa w sobie pragnienia, o których nie miała pojęcia. To bohaterka, którą zdecydowanie polubiłam.

„Nie zapomnisz tych świąt” to książka ze świątecznym klimacie, która mnie się podobała, którą z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Pascal oraz na FB


Nie zapomnisz tych świąt

4 komentarze: