sobota, 27 listopada 2021

Wydawnictwo Rebel Gra „Via Magica (edycja polska)” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję gry „Via Magica (edycja polska)”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Rebel.

Przygotowanie do gry zaczynamy od wrzucenia do materiałowego woreczka 23 żetonów animusów. Następnie 10 kart rozkładamy w 2 rzędach, a 80 tasujemy i kładziemy w jeden stos. Odkrywamy 5 kart portali i układamy pośrodku, a następnie każdy z graczy dobiera losowo 6 portali i 3 z nich kładzie w swojej strefie krystalizacji, a pozostałe 3 kładzie na stos kart odrzuconych. Następnie każdy bierze kartę pomocy gracza oraz 7 kryształów, które kładzie w swojej rezerwie. Pozostałe kryształy kładziemy obok stosu kart portali.
Kiedy mamy wszystko gotowe zaczynamy zabawę. Najstarszy gracz otrzymuje materiałowy worek i zostaje Łapaczem. Zadaniem graczy jest otwieranie portali i zdobywanie nagród, a jak to dokładnie zrobić znajdziecie na stronie wydawnictwa (link do gry na dole, tam jest instrukcja online, w której wszystko po kolei jest wytłumaczone).

Gra jest świetna. Zasady nie są banalne, ale też nie uznałabym je za trudne. Wystarczy dokładne przeczytanie instrukcji oraz zaglądanie do niej w czasie gry.

Elementy bardzo nam się spodobały. Są bardzo różnorodne, z ciekawymi grafikami, w żywych kolorach. To wszystko sprawia, że chce się grać w grę wiele razy. Jakość elementów jest wysoka, wszystkie wykonane są staranie, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Mamy plastikowe kryształki, które ślicznie się mienią, karty oraz żetony, które nie łamią się, nie wyginają, nie rozrywają, nie rozdwajają oczywiście, jeśli nie zrobimy tego specjalnie.„Via Magica (edycja polska)” to ciekawa gra z ładnymi elementami. Z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Rebel oraz na FB 


Via Magica (edycja polska)


4 komentarze: