sobota, 27 listopada 2021

Wydawnictwo Helion Książka pt.: „Dzieciaki na start! Programowanie dla najmłodszych” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Dzieciaki na start! Programowanie dla najmłodszych”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Helion.Dzieciaki na start! Programowanie dla najmłodszych” to książka, która w ciekawy a przy tym prosty sposób wprowadzi dzieci w świat programowania. Pokaże jak programować na telefonie, tablecie, komputerze, a także na dywanie (tak to jest możliwe). Wraz z nią dzieci stworzą pierwsze gry i wiele więcej. Książka jest bardzo bogata w treść.

Wszelkie informacje są napisane jasno i zrozumiale, poparte zdjęciami, ilustracjami, a przy tym bez zbędnego rozciągania tekstu. Według mnie to spora zaleta książki.

Moim zdaniem nauka programowania jest ważna, świat idzie coraz bardziej do przodu, coraz częściej korzystamy ze sprzętu elektronicznego. Taka wiedza przyda się zarówno do zabawy (np. do tworzenia gier), jak i nauki, a w przyszłości pracy. „Dzieciaki na start! Programowanie dla najmłodszych” to książka, która moim zdaniem ma same plusy i z przyjemnością polecam.Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Helion oraz na FB 


Dzieciaki na start! Programowanie dla najmłodszych


4 komentarze: