wtorek, 9 listopada 2021

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Wysłuchaj mnie” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Wysłuchaj mnie”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.

Aneta jest szczęśliwą żoną i matką. Wychowywanie synka daje jej wiele radości. Niedawno przeprowadzili się niedaleko jej rodziców, więc może liczyć na ich pomoc i wsparcie. Niebawem ma zostać matką po raz drugi, a na narodziny małej Emilki wszyscy czekają z radością.
Problemy zaczynają się już w szpitalu. Kobieta zmęczona porodem nie czuje radości, jaką czuła po narodzinach synka. Ma wyrzuty sumienia, że nie ma ochoty zająć się własną córeczką, na którą przecież tak czekała. Po powrocie do domu wcale nie jest lepiej, kobieta coraz bardziej zapada się w siebie, starają się jednocześnie, aby inni myśleli, że jest dobrze, co nie zawsze jej wychodzi. W tym wszystkim nie pomaga zachowanie jej matki, która wszystko robi lepiej (a przynajmniej tak sama twierdzi) oraz męża, którego ciągle nie ma. Na dodatek zaczynają do niej wracać wspomnienia z dzieciństwa, a pewna tajemnica rodzinna zaczyna wychodzić na jaw. Jaka? Czy Aneta poradzi sobie z odkrytą prawdą? Czy zacznie się cieszyć z narodzin córki? Czy sięgnie po pomoc specjalisty?

Książka porusza niełatwy temat, jakim jest depresja. Historię Anety czytałam z wielkim zainteresowaniem, nie mogłam się od niej oderwać. To historia pełna bólu, niezrozumienia, nieradzenia sobie z własnymi emocjami. Pokazująca jak ta choroba potrafi nami zawładnąć, jak bywa niebezpieczna, kiedy zostajemy z nią sami. To książka, którą się czyta z wielkimi emocjami, która nas zmusza do wielu przemyśleń, o której nie zapomina się zaraz po jej zakończeniu.

Aneta jest bohaterką, której jednocześnie współczułam i mocno kibicowałam, aby poradziła sobie z tym wszystkim, co się z nią działo.

„Wysłuchaj mnie” to książka, którą powinno przeczytać wiele osób, żeby zrozumieć czym tak naprawdę, jest depresja i z czym się zmagają kobiety, które zapadają po niej po porodzie. Zdecydowanie polecam.Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB


Wysłuchaj mnie

5 komentarzy:

  1. Książka opisuje bardzo ważny temat i myślę, że powinny ją przeczytać nie tylko kobiety- matki, ale również mężowie-ojcowie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolejny intrygujący romans obyczajowy :) Już wpisuję go na listę do przeczytania :)

    OdpowiedzUsuń