poniedziałek, 8 listopada 2021

Wydawnictwo Jedność Książka pt.: „Sherlock Wąs na tropie mnożenia” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Sherlock Wąs na tropie mnożenia”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Jedność.Mnożenie – dla jednych łatwizna, dla innych koszmar, jednak nie zależnie do jakiej grupy należy nasze dziecko, warto ją ćwiczyć. Książek do tego znajdziemy na naszym rynku bardzo wiele. Czy ta się czymś wyróżnia? Jak najbardziej tak.

Po pierwsze nie wypełniamy jej, a potrzebna nam do tego kartka, na której zapisujemy wyniki. Dlaczego? Ponieważ w książce są ukryte wszystkie odpowiedzi. Wystarczy wziąć lupę dołączoną do książki, przyłożyć ją w odpowiednie miejsce i ukazuje nam się wynik. Dziecko może, samodzielnie sprawdzić jak mu poszło.

Kolejnym plusem według mnie jest fakt, że jest kilka poziomów trudności, a zadania są różnorodne. Mamy nie tylko takie typowe (czyli na przykład 2 × 2 = …), ale również zagadki, w których do rozwiązania należy wykorzystać mnożenie.

Książeczka jest kolorowa, co przyciąga wzrok i zachęca do sięgania po nią.

„Sherlock Wąs na tropie mnożenia” to ciekawy pomysł na ćwiczenie mnożenia. Według nas jest świetna i z przyjemnością polecamy.

Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Jedność oraz na FB 


Sherlock Wąs na tropie mnożenia

4 komentarze: