środa, 3 listopada 2021

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Jego oczami” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Jego oczami”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.

Julia kocha swoją pracę i wiele jej poświęca. Jest dziennikarką pewnego nowojorskiego magazynu dla kobiet. Pewnego dnia zostaje wezwana do szefa, gdzie udaje się z uśmiechem na twarzy, licząc na awans. Niestety prawda okazuje się zupełnie inna, a ona zamiast awansu zostaje zwolniona. Kobieta jest załamana, nie rozumie, dlaczego tak się stało, przecież starła się i w każdy artykuł wkładała wiele pracy. Julia zaniedbuje się, przestaje wychodzić z domu, zaczyna się użalać nad sobą, nie widząc nadziei na lepszą przyszłość.
Na szczęście nadchodzi dzień, w który postanawia się wziąć za siebie. Pierwsze co przychodzi jej na myśl, to zacząć biegać, tak więc ubrana w dres wyrusza do pobliskiego parku. Jednak zbyt mało skupia się na tym, co się wokół niej dzieje, a przez to dochodzi do wypadku z udziałem innego biegacza. Mężczyzna oferuje Juli pomoc w dotarciu do domu, a później zaczyna ją odwiedzać. Chociaż Julia i Scott poznają się w dość niemiłych warunkach, bardzo szybko zaczyna ich łączyć coś więcej. Czy rodzące się uczucie będzie miało szanse na szczęście? Czy Scott pomoże Juli się pozbierać? Kim jest mężczyzna.

Początkowo historia jest lekka i dość przewidywalna, jednak druga połowa mocno mnie zaskoczyła i byłam pewna, że losy bohaterki zupełnie inaczej się potoczą. Początkowo akcja jest dość wolna, jednak nie nużąca, natomiast później przyspiesza. Książka ma tylko 190 stron, czyta się ją dość szybko. Według mnie to taka pozycja na jeden, niedługi wieczór. To historia o utracie pracy, miłości, marzeniach, trudnych decyzjach, od których wiele zależy. Mnie się podobała.

Główną bohaterką jest Julia, młoda kobieta, która straciła pracę i nie może się po tym pozbierać. Początkowo jej zachowanie trochę mnie drażniło, jednak odkąd poznała Scotta, zaczęła z radością patrzyć na każdy dzień i to sprawiło, że ją polubiłam.

„Jego oczami” to niedługa, a przy tym ciekawa historia. Ze swojej strony polecam.


Moja ocena – 8\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB


Jego oczami

4 komentarze: