poniedziałek, 8 listopada 2021

Wydawnictwo Akurat Książka pt.: „New York Splendor” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „New York Splendor”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Amare.

Przed Julią otwierają się drzwi do kariery, a jednocześnie przygody daleko za granicami państwa. Dostała możliwość odbycia stażu w Nowym Yorku, w bardzo prestiżowej gazecie. Wielu marzy, aby mieć taką możliwość, aby drzwi „New York Splendor” stanęły dla nich otworem, a jej się udało. Na dodatek dzięki przyjacielowi i jego znajomej, nie będzie tam samotna. Alex odbiera ją już z lotniska, otwiera przed nią drzwi własnego domu i bierze pod swoje skrzydła. Dzięki niej poznaje miasto od zupełnie innej strony, a także nie czuje się aż tak bardzo samotnie z dala od rodziny i przyjaciół. Kobiety nie tylko będą razem mieszkać, ale również pracować.
Julia jest szczęśliwa i nawet fakt, że została przydzielona do niezbyt sympatycznej osoby, nie załamuje jej. Niebawem otrzymuje swoje pierwsze poważne zadania, ma zrobić wywiad z Anthonym Butlerem, człowiekiem znanym i bogatym. Tak zaczyna się jej bajka, luksusowe życie przy boku mężczyzny, o którym marzy wiele kobiet. Znajomość z Anthonym rozwija się bardzo szybko, jest pełna namiętności i pięknych chwil. Jednak życie to nie bajka, o czym Julia dość szybko ma okazje się przekonać. Tajemnice, sekrety, niedomówienia sprawiają, że jej życie sypie dosłownie w jednej chwili. Co takiego się stanie? Jak potoczy się znajomość z Anthonym? Czy praca w „New York Splendor” spełni jej marzenia?

Książka przeniosła mnie w świat bogactwa, luksusu, pięknych miejsc, w świat, o którym marzy tak wielu, a jednocześnie pokaże zupełnie inne jego oblicze, to pełne tajemnic, kłamstw, niedomówień. Historia ciekawa i wciągająca, a przy tym pełna namiętności (momentami bywało bardzo gorąco). Akcja dość szybka, w książce naprawdę dużo się działo, nie dało się nudzić.

Bohaterowie dość ciekawi.
Julie poznajemy chwilę przed wyjazdem do Nowego Yorku. Jest kobietą z planami i marzeniami, pełną nadziei, optymizmu, silną, odważną, z charakterkiem, mającą własne zdanie i niebojącą się go wypowiedzieć, a przy tym pracowitą. Osobiście bardzo ją polubiłam i mocno jej kibicowałam.

Anthony bogaty, przystojny, lubiący zabawę i korzystający z życia. Kiedy poznaje Julię, zaczyna zmieniać swoje wartości, jednak są pewne sprawy, które nie do końca mu na to pozwalają. To bohater, który podczas historii się zmienia, a żeby go ocenić, trzeba poznać pewne fakty z jego życia.

„New York Splendor” to książka, która mnie się podobała, z ciekawą, pełną namiętności historią i bohaterami, których losy śledziłam z przyjemnością. Polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo AMARE oraz na FB


New York Splendor

6 komentarzy:

  1. Zapisuję na listę książek do przeczytania

    OdpowiedzUsuń
  2. Wpis jest bardzo ciekawy, trafiłem na twój blog przypadkiem, ale z pewnością będe go teraz odwiedzał częściej bo naprawdę mi się spodobał sposób w jaki opisujesz to wszystko!

    OdpowiedzUsuń
  3. Kolejna intrygująca powieść erotyczna :) Już wpisuję ją na listę do przeczytania :)

    OdpowiedzUsuń