środa, 25 marca 2020

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Otwarte drzwi" - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Otwarte drzwi”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.
Marceli mieszka w Anglii, spędził dziesięć długich lat w więzieniu. Po wyjściu siedzi zamknięty w domu, nie ma ochoty na nic, nie ma pracy, przyjaciół. Do czasu, aż poznaje swojego rodaka – Polaka, który roznosi gazety. Spotkania przy piwie, rozmowy o niczym i o wszystkim, pozwalają mu pomalutku wrócić do „normalności”. Zaczyna pracę, roznosi gazety. Pewnego dnia w jednej z nich widzi Emilię, która jest tancerką w teatrze. Zaczyna regularnie chodzić na jej spektakle, aż pewnego dnia zaczynają się spotykać. Nie jest to prosta relacja. Mężczyzna kocha ją od dawna, jednak przeszłość, której częścią jest jej ojciec, wraca w najmniej odpowiednich momentach. Czy miłość ma szansę pokonać przeszłość? Czy Marceli ma szansę na normalne, szczęśliwe życie? Co wspólnego ma ojciec Emilii z przeszłością mężczyzny?

Historia dość ciekawa i wciągająca. Zdecydowanie mi się podobała, jednak nie do końca podobał mi się styl pisania autora. Czasami, chociaż dość rzadko, gubiłam się (za dużo działo się naraz, za wielkie były przeskoki w wydarzeniach). Jednak biorąc pod uwagę całą książkę, zdecydowanie mi się podała, a te drobne minusy dało się „przeżyć”.

Głównym bohater – Marceli jest bohaterem z przeszłością, z którą nie do końca potrafi sobie poradzić. Czasem jego zachowanie nie do końca mi się podobało (jak na przykład uciekanie od problemów, poprzez nie otwieranie Emilii drzwi przez parę dni). Jednak ogólnie go polubiłam, tak samo, jak Emilie. Dla mnie bohaterem zdecydowanie negatywnym był ojciec kobiety. Wiele razy miałam ochotę nim potrząsnąć, egoistyczny, wulgarny, nieliczący się z nikim, bo za własną osobą, poniżający własną córkę, na każdym kroku.

Historia Marceli zdecydowanie mi przypadła do gustu. Kibicowałam mu mocno do ostatnich stron, licząc, że poradzi sobie z traumami, a jego i Emilii życie będzie szczęśliwe. Polecam.


Moja ocena – 8\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB.10 komentarzy:

 1. Brzmi ciekaweie idaelana na obecny czas

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje klimaty zdecydowanie 😍

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa historia 👍 Z chęcią bym przeczytała tą książkę

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka ma w sobie wielki potencjał,mam ochotę go odkryć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Można przeczytać taka wciągająca historie

  OdpowiedzUsuń
 6. Historia z przeszłością w tle to brzmi dość ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wciągająca już mam ochotę przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 8. panie na pewno chętnie książkę przeczytają

  OdpowiedzUsuń
 9. Każdy zapewne ma jakieś traumy,książka zapewne ciekawa.

  OdpowiedzUsuń