sobota, 1 lutego 2020

Wydawnictwo Rebel Gra Jungle Speed (Bertone) - OPINIA


Zapraszam na opinię o grze Jungle Speed (Bertone), jaką otrzymałam od Wydawnictwa Rebel.
Totem kładziemy na środku, a wszyscy gracze siadają naokoło. Rozdajemy karty, a każdy kładzie je obrazkiem w dół, nie patrząc, jakie dostał. Gracze po kolei kładą jedną odkrytą kartę na środku. Jeśli pojawią się dwie takie same karty (patrzymy na narysowane kształty, nie na ich kolor), ich właściciele muszą jak najszybciej złapać totem. Osoba, która go nie złapie, zabiera swoją kartę i pozostałe biorące udział w pojedynku, a następnie wkłada je na spód swojego stosiku. Jeśli kilka osób złapie go jednocześnie, karty zgarnia ten, kto ma na nim więcej palców. Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się kart.

Elementy są wysokiej jakości. Karty się nie łamią, nie rozdwajają. Totem drewniany. Wszystko to sprawia, że gra na pewno posłuży długi czas.

Gra posiada bardzo ładne elementy. Mają żywe, różnorodne kolory, co przyciąga wzroki i zdecydowanie zachęcają do grania.

Zasady gry są dość proste, a przy tym jest bardzo ciekawa. Wymaga szybkości, spostrzegawczości oraz zręczności. Nie tylko bawi, ale i wspiera rozwój.

Opakowanie nie duże, nie zajmie dużo miejsca, a na dodatek możemy go wyrzucić. Wszystko za sprawą woreczka, który znajdziemy w grze. Zmieszczą się w nim zarówno karty, jak i Totem, a zajmuje dużo mniej miejsca niż nawet nieduże pudełko.

Gra Jungle Speed (Bertone) to godziny wspaniałej zabawy, a przy tym ćwiczenie spostrzegawczości, zręczności, szybkości myślenia. Zdecydowanie warto po nią sięgać i z przyjemnością polecam.Zalety:
 • Proste zasady.
 • Ładne, solidne elementy.
 • Woreczek do przechowywania elementów gry.
 • Ćwiczy spostrzegawczości, szybkość myślenia, zręczność.


Wady:
BRAK


Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę REBEL.pl oraz na FB.


11 komentarzy:

 1. Wygląda na ciekawa i myśle że nei tylko dzieciakom przypadnie do gustu

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna gra i proste reguły gry

  OdpowiedzUsuń
 3. Gra zapowiada się interesująco Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 4. Same zalety tej gry zachęcają by mieć ją w domowym zaciszu i spędzać mile wolne chwile ku uciesze wszystkich bliskich.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo wciągająca gra 🤩 Uwielbiamy w ten sposób spędzać czas

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa gra Aniu :) Na nudne popołudnia a teraz brak śniegu,nie ma co robić w zimie więc to idealna propozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta gra wyglada na bardzo fajny umilacz czasu. Dzięki niej nie tylko kreatywnie spędzimy czas ale tez rozwiniemy wiele umiejętności

  OdpowiedzUsuń