piątek, 31 stycznia 2020

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Etalianek z leśnej krainy” - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Etalianek z leśnej krainy”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.Alian, Karika i Beatrykus to trójka Etalianów – dość małych, leśnych skrzatów, mieszkających na wyspie Eternia, a ich osada nazywa się Leśna Kraina. Ich życie jest dość spokojne, aż do czasu, gdy znajdują plecak należący do człowieka, a w nim tajemniczy list. Okazuje się, że jest on bardzo wzruszający, napisany przez tatę do jego córeczki. Skrzaty postanawiają odbyć niebezpieczną podróż do krainy ludzi – miasta Narutadem, aby odnaleźć adresatkę listu i jej go oddać. Czeka ich niełatwa droga, pełna niebezpieczeństw. Jakie przygody przeżyją po drodze? Kogo spotkają? Czy im się uda odnaleźć adresatkę listu?

Historia ciekawa, wciągająca, pełna niesamowitych przygód. Momentami bardzo zaskakująca, momentami powodująca duże wybuchy śmiechu.

Główni bohaterowie to postacie ciekawe, dające się lubić. Czasami się sprzeczają, ale darzą się wielką sympatią, są wspaniałymi przyjaciółmi.

Tekst ciekawy, wciągający.

W książce znajdziemy ciekawe, czarno białe ilustracje, a na nich bohaterów z książki.

Amelce przygoda Etalianów bardzo się podobała. Książkę przeczytała z wielką przyjemnością, nie mogą się od niej oderwać. Z przyjemnością polecamy.Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę  Wydawnictwo Novae Res oraz na FB.


9 komentarzy:

 1. Oj brzmi fajnie aż się chce poczytac takaś samemu

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna i ciekawa historia zaciekawi nie tylko dziecko ale i nawet dorosłego Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepszą rekomendacją dla mnie jest opinia Amelki, bo w końcu to naszym dzieciom ma się podobać książka. Bardzo lubię takie czarno białe ilustracje

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie powiem....ciekawa książka, a czarno-białe ilustracje trafione w punkt😍😍😍

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna historia skrzacików :) Amelce książka spodobała a to najlepsza rekomendacja :)

  OdpowiedzUsuń