niedziela, 26 lutego 2023

Wydawnictwo HarperKids Książki z serii „Minecraft. Tryb czytania” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję nowości z serii „Minecraft. Tryb czytania”, które otrzymałam od Wydawnictwa HarperKids.
Do recenzji dostałam dwie nowości:

1. Podniebna przygoda. Minecraft. Tryb czytania

2. Ucieczka z Netheru. Minecraft. Tryb czytania

Faza” na Minecraft nadal nie minęła synowi (i chyba już nie minie) dlatego bardzo się ucieszył, kiedy zobaczył je w paczce. Co prawda już nie należy do dzieci dopiero zaczynających czytać, ale ani trochę mu to nie przeszkadzało w ich przeczytaniu. Przynajmniej obie książeczki przeczytał od razu i nie zajęło mu to zbyt wiele czasu, a przyjemność była duża.

W obu książkach znajdziemy niezbyt długie, ciekawe i wciągające historie ze świata Minecrafta. Każda jest inne, każda podobała się synowi. Z przyjemnością śledził przygody dwójki dzieci - Emmy i Birch, które trafiły do świata z gry.

Teks jest dość prosty, napisany większą czcionką. To zdecydowane ułatwienie dla początkujących czytelników. Dzięki temu nie zniechęcą się od razu widząc ile literek przed nimi.

Wizualnie książeczki są śliczne. Znajdziemy w nich duże, kolorowe ilustracje adekwatne do treści. Zdecydowane przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

W książkach znajdziemy również dwa typy pytań. Są takie, na które odpowiedzi należy poszukać przed rozpoczęciem czytania, a także, na które będzie odpowiadać po przeczytaniu książki. To doskonały sposób na ćwiczenie czytania ze zrozumieniem oraz poszukiwania konkretnych informacji w książce.

„Minecraft. Tryb czytania” to seria książek, które będą doskonałym prezentem dla młodych fanów Minecraft. My z przyjemnością polecamy.

Moja ocena – 9\10

Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Harper Collin Polska oraz FB Książkosfera HarperKids


Podniebna przygoda. Minecraft. Tryb czytania

Ucieczka z Netheru. Minecraft. Tryb czytania

2 komentarze: