piątek, 10 lutego 2023

Wydawnictwo Luna Książka pt.: "Jak wychować dziecko na fajnego człowieka” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Jak wychować dziecko na fajnego człowieka”, który otrzymałam od Wydawnictwa Luna.

To, że wychowanie dziecka nie należy do łatwych, chyba każdy się ze mną zgodzi. Jako mama dwójki staram się, wychować ich jak najlepiej potrafię. Jednak prawda jest taka, że nie raz popełniłam błędy. Nie raz zastanawiałam się rak poradzić sobie w trudnych sytuacjach, a później długo analizowałam, czy aby na pewno postąpiłam, jak trzeba. Nikt nie da nam złotych rad, które wystarczy wprowadzić w życie i nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko będzie idealne. Jednak według mnie warto czytać pozycję o wychowaniu, wskazówki w nich zawarte potrafią nas naprowadzić, doradzić w wielu sytuacjach, pomogą podjąć niektóre decyzje. Oczywiście każde dziecko jest inne, nie na każde to samo działa, ale próbować warto. Nigdy nie będę idealnym rodzicem, ale staram się dawać z siebie 100%.

„Jak wychować dziecko na fajnego człowieka” to pozycja, która mnie zdecydowanie przypadła do gustu. Po pierwsze podoba mi się to, że są w niej porady dotyczące dzieci w różnym wieku. Kolejną zaletą jest fakt, że czytając go, nie czułam się jakby autorka, „na siłę” próbowała mi „wcisnąć” swój punkt widzenia. Wszystko napisane jest tak, jakby sugerowała, radziła, pomagała podjąć decyzję, a nie je, nam narzucała. Zdecydowanym plusem jest też to, że znajdziemy wiele przykładów.

Książka napisana jasno i zrozumiale, a przy tym naprawdę ciekawie.

Kochać mocno, a jednocześnie mądrze. Pokazywać świat, nie tłamsić, a jednocześnie pokazywać jasne granice. Uczyć miłości, szacunku zarówno do siebie, jak i do innych. - Moim zdaniem właśnie takie wnioski można wyciągnąć z książki pt.: „Jak wychować dziecko na fajnego człowieka”. Uważam, że jest to pozycja ciekawa, a przy tym wartościowa dla rodziców i polecam.
Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Luna oraz na FB


Jak wychować dziecko na fajnego człowieka

3 komentarze: