niedziela, 29 stycznia 2023

HarperCollins Polska Książka pt.: „Zapomniana dziewczyna” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Zapomniana dziewczyna”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Harper Collins Polska.

Emily mieszkała w niedużym miasteczku, gdzie wszyscy się znają. Jej matka była szanowaną sędziną, a ojciec politykiem. Mieli wobec swojego dziecka wielkie plany, jednak ona je przekreśliła, zachodząc w ciąże i to w wieku 17 lat. Nikt nie wierzy, że nie zrobiła tego świadomie, że została skrzywdzona, a ciąża jest efektem gwałtu. Jednak młoda dziewczyna nie zamierza się poddawać. Nie tylko chce donosić ciąże, urodzić maleństwo, ale również zamierza je wychować, otaczając wielką miłością, której jej tak brakuje. Nie ważne co będą myśleć na ten temat inni.
Jest dzień, na który czeka chyba każda nastolatka – dzień balu maturalnego. Emily chociaż wie, że poniesie za to konsekwencje, zamierza na niego się udać. Wtedy jeszcze nie wie, jak ta decyzja wpłynie na dalsze życie jej rodziców. Młoda dziewczyna nigdy nie wraca do domu, zostaje znaleziona zmasakrowana w kontenerze na śmieci. Sprawca nigdy nie zostaje odnaleziony.
Mija 40 lat, a matka Emily dostaje pogróżki. Ktoś grozi jej śmiercią. Do ochrony sędziny zostaje wysłana Andrea Oliver świeżo upieczona agentka USMS. Młoda kobieta jednak zamierza zrobić coś więcej niż tylko powierzone jej zadanie. Zamierza odnaleźć mordercę Emily. Czy jej się uda? Dlaczego to dla niej takie ważne? Co tak naprawdę stało się w noc śmierci Emily?

Książkę czytamy z dwóch perspektyw czasowych, oczami Emily i Andrei. Takie rozwiązanie zdecydowanie wiele wniosło, pozwoliło wszystko lepiej zrozumieć.
Historia, jaką znalazłam w książce, mnie się podobała. Uważam, że była ciekawa, wciągająca, momentami zaskakująca, momentami wywołująca nutkę strachu.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani. Mamy dwie główne bohaterki – 17 Emily i Andree. Obie są ciekawe, a jednocześnie zupełnie inne, obie polubiłam. Niestety nie mogę wam nic więcej o nich powiedzieć, jednocześnie nie zdradzając zbyt wiele z książki.

„Zapomniana dziewczyna” to ciekawa, wciągająca książka, którą przeczytałam z przyjemnością. Ze swojej strony polecam.
Moja ocena – 8\10


Serdecznie zapraszam na stronę HarperCollins Polska oraz na FB


Zapomniana dziewczyna

4 komentarze: