niedziela, 29 stycznia 2023

Wydawnictwo Wilga Książka pt.: ”Młodzi przyrodnicy. Zima w świecie przyrody.” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Młodzi przyrodnicy. Zima w świecie przyrody.”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Wilga.

Zima – czasem piękna, mroźna, pełna śniegu, a innym razem szara, bura i ponura. Ta pora roku potrafi mieć wiele obliczy, potrafi zachwycać albo sprawiać, że marzymy, aby się w końcu skończyła. Jak wygląda zima w przyrodzie? Właśnie tego dowiemy się z książeczki.

Które zwierzęta zmieniają „ubranie” na zimę? Kto przesypia zimową porę? Jakie zwierzęta można spotkać podczas zimowego spaceru? Co się dzieje zimą pod ziemią i pod wodą? Jak pomóc przetrwać zimę zwierzęta? Jak je dokarmiać? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi w książce. Moim zdaniem książka jest bogata w treść, a wszelkie informacje napisane w sposób zrozumiały dla dziecka.

Wizualnie nas książka zachwyciła. Znajdziemy w niej duże, realistyczne i wspaniałe ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Wspaniałym pomysłem jest kody QR, dzięki któremu można posłuchać odgłosów zwierząt.

Tekst w książce jest ciekawy oraz zrozumiały dla dziecka, a jednocześnie nie ma go zbyt dużo. Moim zdaniem jest to spora zaleta dla dziecka.

„Młodzi przyrodnicy. Zima w świecie przyrody.” to kolejna książka z serii Młodzi przyrodnicy, jaką mamy przyjemności recenzować. Nas zdecydowanie zachwyciła. Uważamy, że jest ciekawa, bawi i uczy, a do tego pięknie wydana. Z wielką przyjemnością polecam.

Moja ocena – 10\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Wilga oraz na FBMłodzi przyrodnicy. Zima w świecie przyrody.

4 komentarze: