niedziela, 18 grudnia 2022

Wydawnictwo Egmont Gra Ubongo Duo - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję gry Ubongo Duo, którą otrzymałam od Wydawnictwa Egmont.
Każdy z graczy otrzymuje taką samą planszetkę i swój zestaw kafelków. Rzucamy kostką, a jej wynik jest numerem na karcie, który pokazuje, jakich kafelek możemy użyć, aby ułożyć zadanie. Wygrywa osoba, której jako pierwszej się uda i przesuwa swój pionek na planszy. Całą grę wygrywa osoba, której pionek jako pierwszy stanie na numerze 5.

Gra, której zasady są wręcz banalne, jednak sama gra nie jest już taka łatwa. Wymaga od nas wyobraźni, a także logicznego myślenia. Przeznaczona jest dla maksymalnie dwóch osób, jednak to jedna z niewielu gier, w którą można grać również samemu. Wtedy nie używamy planszy i pionków, a układamy na czas.

Instrukcja jest napisana jasno i zrozumiale, dzięki niej zrozumienie zasad jest jeszcze prostsze.

Elementy są dość ładne, a przy tym wysokiej jakości. Mamy dość grube, kartonowe kafelki, planszetki i planszę, a także plastikową kostkę. Wszystko jest w żywych kolorach, a jeśli używamy ich zgodnie z zastosowaniem, nic złego się z nimi nie dzieje.

To kolejna wersja gry Ubongo, jaką mam przyjemność recenzować i uważam, że jest świetna. Ubongo Duo to nie tylko świetna zabawa samemu lub w dwie osoby, ale również doskonały pomysł na rozruszanie naszych szarych komórek. Z przyjemnością polecam.
Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Egmont oraz FB Egmont Polska


Ubongo Duo

3 komentarze: