sobota, 31 grudnia 2022

Wydawnictwo Luna Książka pt.: "Miłość, kłamstwa i sekrety” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Miłość, kłamstwa i sekrety”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Luna.

Wiktoria i Franek są zaręczeni. Niebawem ma odbyć się ich kolacja zaręczynowa, jednak zanim do niej dochodzi, mężczyzna zdradza jej swój sekret. Okazuje się, że jego bratem jest sławny youtuber kulinarny – Vincent. Jednak pewne sprawy sprawiły, że nie utrzymują ze sobą kontaktów. Kobieta uwielbia oglądać jego filmiki, a także transmisje na żywo, dlatego, kiedy tylko dowiaduje się, kim jest dla jej narzeczonego, postanawia go odnaleźć. Pragnie zaprosić go na ich kolację zaręczynową i poznać bardzo blisko. Jest tylko jeden dość duży problem. Nikt nie wie, gdzie on mieszka, Vincent doskonale się ukrywa. Jednak ona nie zamierza siedzieć bezczynnie, ma w planach wynająć detektywa i to nie byle jakiego. Wiktoria udaje się do samej Mirki, która na swoim koniec ma same sukcesy. Czy i tym razem zlecenie zakończy sukcesem? Czy Vincent zostanie odnaleziony? Co takiego poróżniło Vincenta i Franka? Jak zareaguje Franek, kiedy dowie się, co zrobiła jego narzeczona? Jak tak naprawdę wygląda życie sławnego Vincenta?

Książkę przeczytałam na jedno podejście, bardzo mi się podobała. To nie jest jedna historia, mamy tu kilku bohaterów, których oczami czytamy, co się dzieje. Autorka wszystko doskonale połączyła z sobą, tworząc spójną całość. To historie o miłości, przyjaźni, nieporozumieniach, niedomówieniach, a jednocześnie tym jak różne potrafi być to, co realne, a to, co widzimy na ekranach swoich telefonów\komputerów. Momentami zabawna, momentami wzruszająca. Akcja dość sprawnie poprowadzona.

Bohaterowie moim zdaniem ciekawi, dość dobrze wykreowani. Poznajemy Wiktorię, Franka, Vincenta, Mirkę oraz Michalinę. Drogi ich wszystkich w pewnym momencie się przecinają, jednak, jak i dlaczego nie mogę wam zdradzić. Każdy bohater jest inny, każdy ma wady i zalety, przez co jest dość realistyczny.

„Miłość, kłamstwa i sekrety” to książka, z którą spędziłam miło czas i z przyjemnością polecam.
Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Luna oraz na FB


Miłość, kłamstwa i sekrety

1 komentarz: