wtorek, 23 sierpnia 2022

Wydawnictwo Luna Książka pt.: "Pożądany przyjaciel” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Pożądany przyjaciel”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Luna.Anna brała udział w wypadku samochodowym, który dla niej skończył się prawie tragicznie. Co prawda przeżyła, jednak zapadła w śpiączkę i to na długie miesiące. Kiedy się z niej budzi, okazuje się, że wiele się zmieniło. Mężczyzna, któremu ufała, z którym wzięła ślub i była pewna, że są bardzo udanym małżeństwem, zdradził ją. Na dodatek zrobił to z jej przyjaciółką. Kobieta zaczyna odkrywać, że jej życie nie było takie piękne, jak się wydawało. Postanowiła go zostawić, zacząć wszystko od nowa i jak się okazało nie tylko męża i przyjaciółkę straciła. Wspólni znajomi dość szybko zaczęli o niej zapominać, przecież już nie wiodła idealnego życia, już do nich nie pasował.
Jej mąż co prawda chciał ją odzyskać, jednak ona ani nie chciała, ani nie potrafiła zapomnieć o tym, co się stało. Zawiódł ją, wtedy gdy tak bardzo go potrzebowała. Teraz po raz zacząć wszystko od nowa, na nowo ułożyć sobie życie co nie będzie ani łatwe, ani proste. Jednak pojawia się ktoś, kto chce jej pomóc, mężczyzna, który również uczestniczył w wypadku. Leif jest zupełnie inny niż towarzystwo, w którym się do tej pory obracała, jednak to właśnie ją do niego przyciąga. Czy Anna ułoży sobie życie na nowo? Czy odnajdzie szczęście? Co połączy ją i Leifa?

Historia w książce mnie się podobała. Uważam, że była ciekawa i wciągająca, a podczas czytania wywoływała emocje. To historia o kobiecie, dla której wybudzenie ze śpiączki było początkiem wielkich i niełatwych zmian w życiu. Akcja dość sprawnie poprowadzona, z ciekawymi zwrotami.

Bohaterowie moim zdaniem dobrze wykreowani.
Anna to kobieta, która tak naprawdę wszystko zaczyna od nowa. Po wybudzeniu ze śpiączki nie tylko straciła większość swojego dotychczasowego życia i ludzi, którzy w nim byli, ale również ona sama się zmieniła. Poznaje się na nowo i tak naprawdę czytelnik odkrywa wszystko razem z nią. To bohaterka dzielna, uparta, dająca się lubić.
Leif jest tatuażystą, mężczyzną z przeszłością, momentami dość mrocznym. No i to byłoby na tyle, jeśli chodzi o to, co mogę o nim zdradzić. Resztę musicie odkryć sami.

„Pożądany przyjaciel” to książka, z którą spędziłam miło czas. Mnie zdecydowanie się podobała i z przyjemnością polecam.Moja ocena - 9\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Luna oraz na FBPożądany przyjaciel2 komentarze: