czwartek, 6 stycznia 2022

Wydawnictwo Czarna Owca Książka pt.: „Simona Kossak Mieszkanka dzikiej puszczy” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Simona Kossak Mieszkanka dzikiej puszczy”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Czarna Owca.


Simona Kossak to kobieta, która od zawsze była wrażliwa na przyrodę. Po skończeniu studiów podążyła za marzeniami, zamieszkała w Puszczy Białowieskiej. To kobieta, która nie bała się ryzyka, wybrała drogę niebezpieczną (no w końcu wśród dzikich zwierząt), jednak właśnie to dało jej szczęście, to sprawiało, że czuła się spełniona.

W książce znajdziemy historię życia Simony Kossak. Dowiemy się, jak wyglądało jej dzieciństwa, jak pielęgnowała pasję, jak wyglądało życie dorosłe i wiele więcej. Wszelkie informacje napisane w ciekawy i zrozumiały dla dziecka sposób, co zdecydowanie zachęca do sięgania po nią.

Wizualnie książka jest ładna. Znajdziemy w niej sporo ciekawych ilustracji, rysunków, a część tekstu jest na zielonej stronie. To wszystko przyciąga wzrok i zachęca do czytania.

„Simona Kossak Mieszkanka dzikiej puszczy” to wspaniała pozycja dla dzieci, która w ciekawy sposób pozwala poznać bliżej niebanalną osobę, którą była Simona. Z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Czarna Owca oraz na FB 


Simona Kossak Mieszkanka dzikiej puszczy

4 komentarze: