poniedziałek, 3 stycznia 2022

Wydawnictwo Amare Książka pt.: „Na tropie sensacji” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Na tropie sensacji”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Amare.Chiara jakiś czas temu odziedziczyła redakcję po ukochanej babci. Robi wszystko, aby działała sprawnie, niestety sprzedaż spada i jeśli nic się nie zmieni, będzie trzeba ogłosić upadłość. Kobieta wie, że musi znaleźć temat, który będzie na tyle ciekawy, że uratuje wszystko. Dzięki, pomocy przyjaciółki, oraz nie do końca, legalnemu sposobowi, dowiaduje się o nielegalnych wyścigach. Czuje, że ten temat pozwoli jej uratować redakcję, jednak musi przeprowadzić konkretne śledztwo, aby to, co napisze, było zgodne z prawdą.
Kobieta postanawia poprosić o pomoc Salvatore, mężczyznę, który kiedyś się ścigał i jest jej przyjacielem. Chociaż jest przeciwny temu, co Chiara zamierza zrobić, zgadza się jej pomóc. Wie, że kobieta nie odpuści, a woli być w pobliżu, kiedy wpakuje się w tarapaty. Udaje mu się zostać uczestnikiem, jednak to dopiero początek, a im więcej odkrywają, tym w większym są niebezpieczeństwie. Na dodatek między nimi zaczyna się dziać coś więcej, a podczas jednego z nielegalnych wyścigów spotykają byłego partnera Chiarii, mężczyznę, który zostawił ją bez słowa.

Co to była za historia, ciekawa, wciągająca i zaskakująca. Akcja szybka, pełna zwrotów. To historia o ratowaniu rodzinnego interesu, śledztwie, nielegalnych wyścigach, niebezpieczeństwie, przyjaźni, miłości. Z tą książką nie dało się nudzić. Mnie wciągnęła na tyle, że nie mogłam się oderwać aż do samego końca.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani.
Chiara bardzo kochała swoją babcię, to ona „zaraziła” ją miłością do dziennikarstwa. Teraz pragnie zrobić wszystko, aby redakcja, która była tak ważna dla jej babci i jest bardzo ważna dla niej, nie upadła. To kobieta odważna, czasami działająca impulsywnie, przez co potrafi wpakować się w kłopoty. To bohaterka z silną osobowością, która osobiście polubiłam.
Salvatore jest wdowcem, który bardzo kochał swoją żonę i mocno przeżył jej chorobę i śmierć. Teraz jest dość samotny, a cały swój czas poświęca warsztatowi samochodowemu, który prowadzi. To mężczyzna wrażliwy, lojalny, a przy tym męski i odważny.

„Na tropie sensacji” to książka, która bardzo mi się podobała i z wielką przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9/10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo AMARE oraz na FB


Na tropie sensacji

4 komentarze: