poniedziałek, 6 grudnia 2021

Znak Emotikon Książka pt.: „Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Znak emotikon.


Emocje są ciężkie do opanowania dla nas dorosłych a co dopiero dla dzieci. Nie zawsze maluch potrafi sobie z nimi poradzić, co niejednokrotnie kończy się zachowaniem, które odbierane jest negatywnie. Dziecko uważane jest za niegrzeczne, czasem nawet rozpieszczone czy rządzące rodzicem. Czy jest na to sposób? Oczywiście, że tak. Należy nauczyć je radzić sobie z własnymi emocjami.

Książka jest połączeniem poradnika dla rodziców i książki dla dzieci. Najpierw wraz z dzieckiem czytamy historię, w których biorą udział dzieci, a dalej mamy część dla rodziców jak pomóc dziecku w sytuacji wcześniej opisanej. Mnie takie połączenie zdecydowanie się podobało.

Wizualnie książka jest ładna. Znajdziemy w niej ciekawe ilustracje adekwatne do treści, które przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych” to książka, która pokazuje jak pomóc dziecku radzić sobie z emocjami. Według mnie jest pozycją wartościową i polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Znak Emotikon oraz na FB


Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych

4 komentarze: