sobota, 11 grudnia 2021

Wydawnictwo Rebel Gra Logiquest: Shadow Glyphs (edycja polska) - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję gry „Logiquest: Shadow Glyphs (edycja polska)”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Rebel.


Przygotowanie do gry jest banalne. Wystarczy odpowiednio ustawić urządzenie, przygotować karty z zadaniami oraz bloki do ich rozwiązania.
Zadaniem gracza jest ustawienie bloków tak, aby cień odpowiadał kształtowi wzoru na ścianie.

Pomyślicie banalne i nudne. Nic bardziej mylnego, gra wcale nie jest nudna i do łatwych nie należy. Niektóre wzory są dość skomplikowane i ich ułożenie wymaga sporo myślenia. Mamy aż cztery poziomy trudności.

Sporym plusem jest fakt, że w grę można grać w jedną osobę. Coraz więcej jest takich gier, jednak nadal o wiele mniej niż takich, w których musi być minmum 2 graczy.

Elementy są dość ciekawe, w szczególności przyciąga wzrok „urządzenie”. Jakość jest na wysokim poziomie. Mamy elementy plastikowe, dość grube i solidne (urządzenie, bloki) oraz karty z łamigłówkami (które nie wyginają się, nie łamią oczywiście używane delikatnie) oraz bloczek z kartkami.

Kolejna znacząca według mnie zaleta to fakt, że urządzenie po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca i większość elementów gry się w nim chowa. Pudełko co prawda nie należy do małych, jednak dla mnie nie jest ono niezbędne.

„Logiquest: Shadow Glyphs (edycja polska)” to ciekawa gra, w którą można grać samemu. Z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Rebel oraz na FB


Logiquest: Shadow Glyphs (edycja polska)

4 komentarze: