poniedziałek, 13 grudnia 2021

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Najlepszy przyjaciel" - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Najlepszy przyjaciel”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.

John, Karren i jej brat przyjaźnili się od dziecka. Jednak nadszedł dzień, w którym stało się coś złego na tyle, że John najpierw bardzo się odsunął od Karren, a później zniknął na długie lata. Chłopak został wtedy pobity, upokorzony i wyśmiany. Zapragnął zemsty, zmiany z tego chudego, bezbronnego chłopaka na kogoś, kogo inni będą się bać. Uzyskał to dzięki przyjacielowi, to dzięki Frankowi nabrał mięśni, nauczył się nie tylko bronić, ale i walczyć.
Minęły długie lata, które John spędził za granicą. Zmienił się zarówno on, jak i jego przyjaciele. Z Frankiem miał cały czas kontakt, jednak Karren odepchną od siebie. Teraz wrócił, aby ją odzyskać, aby znów stała się jego przyjaciółką. Tylko to wcale nie będzie takie łatwe, ona mocno przeżyła, to co się stało, długo tęskniła i niezrozumiała dlaczego. Teraz sobie z tym poradziła, teraz już ją nie boli i nie zamierza zaryzykować, a później znowu cierpieć. Na dodatek już od pierwszej chwili czują do siebie pociąg fizyczny. A może coś więcej? Czy John odzyska przyjaciółkę? Czy Karren da mu szansę? Czy będą umieć odbudować tę silną więź, którą mieli przed laty?

W książce znalazłam historię chłopca, który dzięki przyjaciołom nie czuł się inny, miał swoich obrońców, dzięki którym był szczęśliwy, jednak jedno zdarzenie zmieniło wiele, zmieniło jego i choć pewnych rzeczy żałuje, czasu nie cofnie. Historię dziewczyny, która straciła przyjaciele i tak naprawdę nie wie dlaczego. To opowieść o powrocie po latach, o próbie naprawienia swoich błędów, przyjaźni, miłości, pracy, która wiele znaczy. Mnie się podobała, a z książką spędziłam miły czas. Momentami zabawna, momentami wzruszająca, z akcją, która początkowo wolna, z każdą kolejną stroną przyspiesza i zaskakuje zwrotami.

Bohaterowie dość dobrze wykreowani.
Karren jest młodą kobietą, dla której praca jest bardzo ważna, spełnia się w niej i ma spore osiągnięcia. To bohaterka sympatyczna, zbuntowana oraz pewna siebie (na swój sposób). Nie zawsze zgadzałam się z jej decyzjami, jednak ogólnie ją polubiłam.
John z kruchego, wrażliwego i po części wycofanego chłopca stał się mężczyzna silnym, muskularnym, pewnym siebie, a przy tym nieprzeciętnie inteligentnym. To bohater, który nie jest idealny, ma za sobą przeszłość, w której walcząc o siebie, zranił bliską osobę, a jednocześnie dający się lubić.

„Najlepszy przyjaciel” to książka, która okazała się ciekawa, momentami zabawna, a podczas czytania wywoływała emocje. Polecam.


Moja ocena – 8\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB


Najlepszy przyjaciel

3 komentarze: