sobota, 4 grudnia 2021

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Po drugiej stronie tęczy" - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Po drugiej stronie tęczy”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.
Madera – miejsce, które kojarzy się z dobrą zabawą, odpoczynkiem, pięknym słońce. Tym właśnie miał być wyjazd w to piękne miejsce dla kilku przyjaciół. Wspólny urlop miał pozwolić naładować akumulatory, odpocząć od codzienności, spędzić wspólnie czas. Jednak nie do końca było im dane spędzić spokojny czas. Problemy, od których nie dało się uciec, samotność, kłamstwa, pewien mężczyzna, pandemia znacząco wpłynęła na nich. Co się stanie? Jakie tajemnice ukrywają przyjaciele? Jak upłynie im czas na Maderze?

Zacznę od tego, że autorka porusza kilka według mnie dość ważnych tematów (m.in. asertywność, samotność, homoseksualizm) i to jest zdecydowanie plus książki. Sama fabuła nie jest ani jakimś arcydziełem, ani nie jest zła. Moim zdaniem jest to książka, którą się przeczyta, jednak nie wciąga na tyle, aby nie było, w stanie się od niej oderwać, nie zostanie również w pamięci na długi czas.

Jeśli chodzi o bohaterów, było ich kilku, mieli wady i zalety, jednak w pamięci pozostał mi jeden. Niestety wcale nie w pozytywny sposób, a mowa o pewnym Hiszpanie, którego dało się znieść, tylko kiedy się nie odzywał. Dla mnie jego teksty były tak słabe, żenujące, że aż odechciewało się ich czytać.

Podsumowując według mnie książka pt.: „Po drugiej stronie tęczy”, jest książką na średnim poziomie, której przeczytania nie żałuje, jednak nie zapamiętam jej na długo.


Moja ocena – 5\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB


Po drugiej stronie tęczy

4 komentarze: