niedziela, 26 grudnia 2021

Wydawnictwo Luna Książka pt.: "Złoty płatek śniegu” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Złoty płatek śniegu”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Luna.
Jaworzynki-niewielka miejscowość, w której każdy o każdy wie wszystko. Okres przedświąteczny, który dla jednych jest cudownym czasem pełnym przygotować, ozdób i kolęd, a inni pragną, aby go nigdy nie było.
Do domu przyjeżdża Julka z chłopakiem, dziewczyna miała go przedstawić rodzicom. Jednak ona jest z bogatego domu, on nie. Nie ważne, że się kochają, nie ważne, że są szczęśliwi. Do spotkania dochodzi w niesprzyjających okolicznościach, a młoda dziewczyna zataja kim, tak naprawdę jest chłopak, który ją przywiózł. Czy odważy się zawalczyć o szczęście?
Lidka jest mamą, samotną, a jednak starającą się stworzyć szczęśliwy dom. Ojciec chłopczyka delikatnie mówiąc ma, ich gdzieś i ma dużo ciekawsze zajęcia niż tworzenie rodziny. Kobieta po raz kolejny się zakochuje, jednak wybranek jej serca ma w swoim kogoś innego.
Jowita, Ignacy i Adam kiedyś byli przyjaciółmi, kiedyś byli nierozłączni. Jednak pewne zdarzenia, pewne decyzje sprawiły, że wszystko się skończyło. Jowita została panią sołtys, stała się zimna i niedostępna. Adam jest dyrektorem w szkole, którego mężczyzną uwielbiają wszyscy. Ignacy wyjechał, jednak wraca po latach i zostaje sponsorem w balu charytatywnym. Co stanie się, kiedy spotkają się po latach?

Historia z wieloma bohaterom, czytana z różnych perspektyw i choć początkowo możne się wydawać, że mało mają wspólnego, prawda okazuje się zupełnie inna. Książkę czytało się dość szybko, według mnie była ciekawa i wciągająca. Autorka porusza w niej wiele niełatwych tematów jak brak akceptacji ze strony rodziców, samotnym macierzyństwie, odrzuceniu, samotności, ciąży w bardzo młodym wieku. Historie są bardzo realistyczne, wywołujące emocje.

Bohaterowie ciekawi, dość dobrze wykreowani. Każdy z nich jest realistyczny, ma wady i zalety. To wszystko sprawia, że można się z nimi utożsamiać, wyobrazić sobie ich.

„Złoty płatek śniegu” to ciekawa propozycja nie tylko na świąteczne dni. Mnie się podobała i polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę  Wydawnictwo  Luna oraz na FB


Złoty płatek śniegu

4 komentarze:

  1. Jak dla mnie książka która chętnie i dość szybko przeczytałam z ciekawością jak potoczą się losy Julki dla mnie ciekawa wciągająca plecam

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolejna intrygująca historia do przeczytania :)

    OdpowiedzUsuń
  3. panie na pewno chętnie książkę przeczytają

    OdpowiedzUsuń