środa, 29 grudnia 2021

Wydawnictwo Insignis Książka pt.: „Stowarzyszenie Srok: Jedna to smutek...” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Stowarzyszenie Srok: Jedna to smutek...”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Insignis.


Illumen Hall – prestiżowa szkoła z internatem, nowa uczennica Audrey, Ivy, dla której ten rok miał być cudowny i tragiczny wypadek Loli, o którym znowu się mówi.
Audrey boryka się z przeszłością, z własnymi demonami. Nowa szkoła, nowi znajomi – nowy początek. Tak miało być, jednak tajemnicza śmierć jednej z uczennic, współlokatorka, z którą nie może się dogadać, tajemniczy list, dziwne rozmowy – to wszystko zaczyna budzić w niej coraz większy niepokój.
Ivy miała swoje plany, które niestety muszą zostać zmodyfikowane, a wszystko przez nową dziewczynę, którą ma się zająć. Wcale nie ma na to ochoty, tym bardziej że Audrey od początku nie przypada jej do gustu.
Ivy i Audrey zaczęły odkrywać dziwne, niejasne sprawy, zachowania i tajemnice. Jakie? Co tak naprawdę dzieje się w szkole? Co stało się z uczennicą, która nie żyje?

Zacznę do tego, że książka jest z gatunku „literatura młodzieżowa”, a więc czytana była przez córkę i jej oczami jest recenzja. Amelii historia z książki się spodobała. Stwierdziła, że była ciekawa, wciągają, z dość szybką akcją i ciekawymi jej zwrotami, a przy tym pełna tajemnic i zagadek.

Książkę czytamy z perspektywy dwóch głównych bohaterek. Obie są ciekawe, chociaż zupełnie różne.

„Stowarzyszenie Srok: Jedna to smutek...” to ciekawa propozycja dla młodzieży. Polecamy.

Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Insignis  oraz na FB


Stowarzyszenie Srok: Jedna to smutek...


4 komentarze: