piątek, 5 listopada 2021

Wydawnictwo Rebel Gra HINT - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję gry imprezowej HINT (edycja polska), którą otrzymałam od Wydawnictwa Rebel.


Przygotowanie do gry zaczynamy od podzielenia się na dwie drużyny. Następnie umieszczamy obręcz i pokrywie na tubie. Kiedy mamy to gotowe ustawiamy pionek (każda drużyna swój) na brzegu pokrywki oraz dobierają trzy karty i wkładają je do szczeliny w pokrywie.
Grę zaczynamy od wybrania karty z obręczy przez wybranego z drużyny gracza. Następnie zapoznaje się z 5 hasłami tak, aby pozostali gracze ich nie widzieli. Kiedy już jest gotowy, drużyna ma 90 sekund na zgadnięcie jak największej ilości haseł z karty z pomocą wskazówek, które otrzyma od wybranego gracza (na karcie znajdują się informacje, jak może udzielać wskazówek). Kiedy skończy się czas pora na drużynę przeciwną, aby spróbować odgadnąć te hasła, których nie udało się odgadnąć naszej drużynie. Kiedy skończą, podliczamy punkty i przesuwamy pionki, o tyle ile zdobyliśmy punktów. Następnie należy obrócić obręcz i dobrać kartę oraz umieścić ją w szczelinie.

Zasady gry nie są jakoś szczególnie trudne, jednak przy pierwszych rozgrywkach instrukcja jest nam niezbędna. Napisana jest dokładnie i zrozumiale, co sprawia, że nie mamy problemu, ze zrozumieniem, o co chodzi.

Gra zdecydowanie przypadła nam do gustu. To doskonały pomysł nie tylko na rodzinne popołudnie (z nastolatkami), ale równie na imprezę i to dla ludzi w różnym wieku.

Wizualnie gra jest ciekawa. Szczerze powiedziawszy, nie przypominam sobie nic podobnego. Elementy są utrzymane w biało błękitnych kolorach.

Według mnie gra jest wysokiej jakości. Elementy są solidne i wydaje mi się, że nie zniszczą się szybko.

HINT według mnie jest wspaniałą grą imprezową i z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Rebel  oraz na FB 


HINT

4 komentarze: