sobota, 6 listopada 2021

Wydawnictwo Muza Książka pt.: „Czas na miłość” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Czas na miłość”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Muza.Wanda, Marta i Pola – Babcia, mama i wnuczka trzy kobiety, które łączy dużo więcej niż tylko więzy rodzinne. Mieszkania w jednej kamienicy, rodzinna restauracja, którą obecnie prowadzi Marta, jednak Pola regularnie pomaga, a kiedy tylko trzeba, również Wada spieszy pomocą. Trzy pokolenia, trzy odważne i uparte kobiety, trzy historie miłosne, a każda zupełnie inna.
Wanda została wdową i chociaż mąż nie był miłością jej życia, na swój sposób go pokochała, była przy nim szczęśliwa, a wspólne życie wspomina z uśmiechem na twarzy. Jednak głęboko skrywa szkatułkę, a tam kilka pamiątek po miłości życia, po którego mężczyźnie kochała ponad wszystko, z którym planowała wspólne życia. Kim był? Co się stało, że ich drogi się rozeszły? Czy Wanda pozwoli Poli wziąć sprawy w swoje ręce i odkryć tajemnice z przeszłości?
Marta nie ma szczęścia w miłości, jednak stara się nie poddawać. Niestety każdy kolejny związek kończy się dla niej bolesnym upadkiem. Kobieta zaczyna mieć tego dość. Na dodatek w rodzinnej restauracji zaczyna się źle dziać i potrzeba wiele zmian, aby nie upadła, a pewien „kogut domowy” pisze o nich niezbyt przychylnie. Marta zaczyna od zwolnienia głównego kucharza, który zdecydowanie za dużo sobie pozwala. Jednak znalezienie nowego okazuje się nie takie łatwe. Czy jej się uda? Kim jest tajemniczy „kogut domowy”? Czy Marta zaufa po raz kolejny mężczyźnie? Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość?
Pola nie wierzy w miłość, za dużo widzi nieszczęśliwych związków. Młoda kobieta pomaga w rodzinnej restauracji, a jednocześnie jest stażystką w wydawnictwie. Liczy, że będzie mogła zostać tam na etacie, dlatego stara się wykazać. Jej pomysł na artykuły o randkach z sieci podoba się szefowej, więc Pola zaczyna działać. Jakie okażą się randki z sieci? Czy uda się spotkać tam kogoś wartościowego? Czy Pola zmieni zdanie odnośnie do miłości?

W książce znajdziemy trzy historię, trzech kobiet i według mnie zdecydowanie plusem jest fakt, że dzieje się w jednym czasie, autorka płynnie przeprowadza nas między nimi. To historia o silnej więzi rodzinnej, o rodzinnej restauracji, z którą nie jest najlepiej, o miłości w trzech różnych odsłonach. Mnie osobiście książka się podobała, była ciekawa i wciągająca.

Bohaterkami są trzy kobiety. Każda inna, jednocześnie są bardzo podobne do siebie i nie tylko dlatego, że wiążą je więzy krwi, są tak samo uparte, twarde, potrafią sobie poradzić w wielu sytuacjach. Książkę czytamy zamiennie z perspektywy Wandy, Marty i Poli. Moim zdaniem są bohaterkami ciekawymi, dobrze wykreowanymi, dającymi się lubić.

„Czas na miłość” to książka, która zdecydowanie mi się podobała i z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Muza oraz na FB 


Czas na miłość

4 komentarze: