wtorek, 30 listopada 2021

Wydawnictwo NieZwykłe Książka pt.: "Druga twarz Scordatto” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Druga twarz Scordatto”, którą otrzymałam od Wydawnictwa NieZwykłego.

Saverio jest bossem, człowiekiem, którego inni się boją, któremu schodzą z drogi. Dlatego jest mocno zaskoczony, kiedy pewna młoda kobieta mu się stawia. Chantal okazuje się młodszą siostrą jego wroga, którą pamięta jako małą dziewczynkę. Teraz zdecydowanie nią nie jest. Na dodatek ratuje mu życie, kiedy dochodzi do strzelaniny. Nigdy by się tego nie spodziewał, w jego głowie zaczyna rodzić się plan. Kiedy okazuje się, że to ktoś z jej rodziny zdradził, kobieta staje się jego zabezpieczeniem. Wie, że nie będzie z nią łatwo, na dodatek oboje czują do siebie ogromny pociąg, który dość ciężko uciszyć. Mogło, by się wydawać, że wszystko zaczyna iść zgodnie z planem Saverio, jednak tak naprawdę nic nie jest wiadome. Sekrety, tajemnice, spiski i walka o zwycięstwo. Tylko kto tak naprawdę jest łowcą a kto celem? Jakie tajemnice skrywa młoda kobieta? Jaki dokładnie ma plan Saverio? Co połączy tę dwójkę?

Tak książka tyle razy mnie zaskoczyła, że długo myślałam nad recenzją. Była po prostu świetna. Dlaczego? Po pierwsze szybka akcja, pełna zaskakujących zwrotów. Kiedy już byłam pewna, że wiem, jak dalej potoczą się losy bohaterów, autorka udowadniała mi, że tak naprawdę nic nie wiem. To sprawiło, że nie mogłam oderwać się od książki, a kiedy dotarłam do ostatnich stron, byłam zła, że jeszcze nie ma kontynuacji. Historia pełna niebezpieczeństw, porachunków mafijnych, tajemnic, zdrad, namiętności, ciętego języka, gorących scen, a przy tym powiązań rodzinnych i uczuć, które nie miały prawa się narodzić.

Kolejnym plusem są wyraziści, dobrze wykreowani bohaterowie.
Chantal na pewno nie należy do grzecznych dziewczynek. To kobieta z charakterkiem, czasem impulsywna, umiejąca pokazać pazury, odważna. To bohaterka, która nie daje sobie w kaszę dmuchać.
Saverio jest bossem, kiedyś stracił wszystko, był nikim, teraz stoi na szczycie i pragnie zemsty. To mężczyzna bezwzględny, bezlitosny, a jednocześnie chłodny i opanowany. To człowiek, którego lepiej nie mieć za swojego wroga.

„Druga twarz Scordatto” to książka, która bardzo mi się podobała i z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo NieZwykłe oraz na FB


Druga twarz Scordatto

4 komentarze: