wtorek, 30 listopada 2021

Wydawnictwo Wilga Książka pt.: ”Pstryk! Ale historia!” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Pstryk! Ale historia!”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Wilga.Arek, Adaś i Wojtek to przyjaciele, których pasją jest nurkowanie. Pewnego wakacyjnego dnia jeden z chłopców wyławia tajemniczy przedmiot. Wszyscy zgodnie twierdzą, że jest to jakaś dziwna latarka, jednak okazuje się, że są w błędzie. Rodzice uświadamiają ich, że to najprawdziwszy aparat analogowy, na dodatek działający. Czy chłopcy odkryją, kto jest jego właścicielem?

Moim zdaniem książka jest jedną z tych wartościowych, które nie tylko bawią, ale również uczą. Znajdziemy w niej ciekawą historię, a także wiele informacji oraz ciekawostek o aparatach analogowych. Dla mnie był to powrót do czasów dzieciństwa, dla moich dzieci możliwość poznania czegoś nowego, z dawnych lat.

Ilustracje ciekawe, przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Tekst ciekawy, wciągający, a jednocześnie dość prosty, zrozumiały. Dzięki temu młodsze dzieci z przyjemnością słuchają, a starsze samodzielnie czytają.

Okładka twarda, solidna, dzięki niej książka posłuży długi czas.

„Pstryk! Ale historia!” to wspaniała książka dla dzieci, dzięki której nie tylko dobrze się bawi, ale również poszerza swoją wiedzę. Z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9/10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Wilga oraz na FB


Pstryk! Ale historia!

4 komentarze: