czwartek, 11 listopada 2021

Wydawnictwo Luna Książka pt.: "Sen na pogodne dni” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Sen na pogodne dni”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Luna.
Helmut i Leoni przeżyli wspólnie wiele lat, mieli plany i marzenia, jednak większość z nich odkładali na później. Niestety choroba, która przyszła nieproszona, odebrała im praktycznie wszystko. Leoni zachorowała na alzheimera, chorobę ciężką i bezwzględną, która zabiera nie tylko pamięć, ale i wspomnienia, normalne życie. Mężczyzna opiekuje się żoną i chociaż jest coraz ciężej, nie zamierza zrezygnować. Czy da rady?
Liza nie wahając się zbyt długo, wyjechała do Ameryki, aby jej syn mógł się wychowywać przy ojcu. Rodzina była dla niej najważniejsza, liczyła, że to pozwoli im być wspólnie szczęśliwym. Po latach nadszedł czas, aby zaczęła myśleć również o sobie. Czy się odważy? Czy zawalczy o siebie?
Małżeństwo Martina nie jest udane, a on już przestał liczyć, że można wszystko naprawić. Najwyższa pora pomyśleć o sobie, odciąć się nie tylko od toksycznego związku, ale również, od której pracy nie znosi. Czy mu się uda?
Jak potoczą się losy tych bohaterów? Co ich wszystkich łączy?

Książka podobała mi się. Znajdziemy w niej historie małżeństwa w podeszłym wieku, w którego szczęście wkradła się choroba. To jak Helmut walczył o żonę, niejednokrotnie wywoływało u mnie świeczki w oczach. Jednak to nie jedyna historia, mamy jeszcze Lizę i jej poświęcenie dla rodziny, a także walkę o sobie oraz Martina, który w końcu postanowił postawić wszystko na jedną kartę i zmienić własne życie. Każda z tych historii była ciekawa oraz wciągająca i chociaż początkowo nic praktycznie ich nie łączyło, później zaczyna bohaterów, łączyć bardzo wiele. Zdecydowanym plusem dla mnie był fakt, że te historie były bardzo realistyczne.

Bohaterowie są ciekawi, dość dobrze wykreowani. Każdy z nich miał wady i zalety.
Jeśli miałabym wybrać swojego ulubionego, nie potrafiłabym.

„Sen na pogodne dni” to książka z historiami pełnymi emocji. Mnie się podobała i polecam.


Moja ocena – 9/10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo  Luna oraz na FB


Sen na pogodne dni4 komentarze: