sobota, 6 listopada 2021

Wydawnictwo HarperCollins Polska Książki z serii „Bajki dźwiękowe" - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książek z serii „Bajki dźwiękowe”, które otrzymałam od Wydawnictwa HarperKids.
Do recenzji otrzymałam dwie książki.

1. Aladyn. Bajka dźwiękowa.

2. Księga dżungli. Bajka dźwiękowa.


Zarówno Aladyn, jak i Księga dżungli są książkami znanym praktycznie każdemu od wielu lat, dlatego nie będę im wam streszczać. Według mnie obie są ponadczasowe, doskonale pamiętam je z własnego dzieciństwa, a dużo później z przyjemnością zapoznawałam z nimi własne dzieci.

Te dwa tytuły są jednak zupełnie inne niż te doskonale mi znane. Dlaczego? Ponieważ po naciśnięciu na stronie obrazku z nutami mamy dźwięki. Na dodatek nie jest to czytanie tekstu przez lektora, a krzyk szalonych małpek. Według mnie rewelacyjny pomysł, który bardzo uatrakcyjnia czytanie książki.

Strony w książce są „cienkie”, a okładka oraz tył książeczki twarde i solidne.

Tekstu jest niedużo, za to są duże, kolorowe ilustracje. Książki wyglądają ciekawie, co przyciąga wzrok i zachęca do sięgania po nie.

Kolejnym, znaczącym według mnie plusem jest fakt, że z tyłu książeczek znajdziemy wyłącznik. Każdy, kto ma, dzieci wie, jak to jest, kiedy mamy środek nocy, idziemy po ciemku co ubikacji a tu nagle jakaś zabawka, książka się włącza (nadepnięta lub coś w tym stylu). U mnie noc z głowy, zanim uspokoję rozszalałe serce,mija długi czas. Dzięki możliwości wyłączenia, w tych książeczkach nie ma takiego ryzyka.

Obie bajki dźwiękowe uważam za rewelacyjne. To nie tylko zwykła książka, to ciekawa i ponadczasowa historia, wspieranie jednoczesne rozwoju wzroku, dotyku i słuchu, a jednocześnie wspaniała zabawa. Z wielką przyjemnością polecam.


Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Egmont gdzie kupicie książki wydawnictwa HarperKids oraz na FB KsiążkoSfera HarperKidsAladyn. Bajka dźwiękowa

Księga dżungli. Bajka dźwiękowa


4 komentarze: