wtorek, 15 czerwca 2021

Wydawnictwo Pryzmat Książka z zadaniami pt.: „Zadania tekstowe dla uczniów klasy 1" - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Zadania tekstowe dla uczniów klasy 1”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Pryzmat.
Matematyki nie da się nauczyć na pamięć, trzeba ją po prostu zrozumieć, co nie zawsze jest dla dziecka takie łatwe, jakbyśmy chcieli. Warto, aby jak najwięcej ćwiczyło, bo to jedyny sposób, aby się z nią „zaprzyjaźnić”. Dzięki książeczce ma taką możliwość.

Przeznaczona jest dla dzieci uczęszczających do klasy pierwszej szkoły podstawowej i moim zdaniem jest doskonale do nich dostosowana. Zadania są różnorodne, o różnym poziomie trudności, a to sprawia, że zarówno słabsze, jak i te doskonale radzące sobie z zadaniami tekstowymi dzieci, znajdą coś dla siebie.

Stron jest aż 80, to zdecydowanie nie jedna z tych książeczek, które wypełnia się w pięć minut. Starcza naprawdę na dłuższy czas.

Moim zdaniem dzięki książeczce pt.: „Zadania tekstowe dla uczniów klasy 1” dziecko będzie wspierać naukę matematyki, co jest dla jego przyszłości bardzo ważne (matematyka jest wszędzie, każdy musi znać jej podstawy, aby móc funkcjonować w świecie). Z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Pryzmat oraz na FB


Zadania tekstowe dla uczniów klasy 1

5 komentarzy:

 1. Wspierać rozwój dziecka w nauce matematyki to ważne, a jeśli mamy pomocnika w postaci takich zadań , to jest to łatwiejsze i przyjemniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super😊dużo różnorodnych zadań z różnym poziomem trudności, napewno dziecko się nudzić nie będzie😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Matematyka to królowa nauk.Świetnie opracowana książka dla naszych pierwszoklasistów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. fajna książka do pomocy w nauce

  OdpowiedzUsuń