środa, 21 kwietnia 2021

Wydawnictwo Wilga Książka pt.: ”Otulone nocą. Mała kaszalotka i tajemnica nocy” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Otulone nocą. Mała kaszalotka i tajemnica nocy”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Wilga.

Szarlotta jest mała samica kaszalota, która jest bardzo ciekawa otaczającego ją świata. Zadaje wiele pytań, jest dociekania, a jej dużym marzeniem jest zobaczenie, co się dzieje w oceanie nocą. Nie pomaga tłumaczenie, że tam nie ma nic ciekawego, że wtedy wszyscy śpią, Szarlotta postanawia udać się na nocną wyprawę i przekonać się, jak wtedy wygląda, życie w ocenia. Już na początku wycieczki poznaje meduzę i bardzo się z nią polubiła. Kogo jeszcze spotka? Jaki jest ocean nocą? Jakie kryje niebezpieczeństwa?

Historia ciekawa i wciągająca. To jedna z tych książek, która nie tylko bawi, ale również wiele uczy. Wraz z Szarlottą poznamy, nocne życie w ocenie, dowiemy się jakie zagrożenia kryje, a także dowiemy się bardzo dużo o kaszalotach.

Wizualnie książka jest wspaniała, utrzymana w odcieniach błękitu, granatu, niebieskiego z dodatkiem różu i fioletu. Znajdziemy w niej duże, przyciągające wzrok ilustracje ze świecącymi w ciemności elementami.

Tekst jest ciekawy, a przy tym nie za trudny. Sprawia to, że dziecko z przyjemnością będzie sięgać po książkę.

Okładka w książce jest twarda i solidna. Dzięki niej książka posłuży długi czas.

„Otulone nocą. Mała kaszalotka i tajemnica nocy” to wspaniała pozycja, którą zdecydowanie warto posiadać w domowej biblioteczce. Z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Wilga oraz na FB


Otulone nocą. Mała kaszalotka i tajemnica nocy

5 komentarzy:

 1. Fajna książka,a kolory wręcz magiczne

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne wydanie😍😍😍 a treść bardzo wartościowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczna,wartościowa książeczka dla naszych urwisków :) Takie pozycje książkowe muszą mieć miejsce w mojej domowej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. fajna mądra książka dla dzieci

  OdpowiedzUsuń