czwartek, 22 kwietnia 2021

Wydawnictwo Akurat Książka pt.: „Mala M.”- Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Mala M.”, którą otrzymałam od wydawnictwa Akurat.

Jedna noc, przystojny mężczyzna, obłędny seks, jakiego nigdy wcześniej Mala nie zaznała, o którym nie chce i nie potrafi zapomnieć. Chociaż nawet nie wie kim on, tak naprawdę jest, ciągle powraca myślami do tego, co się stało. Chciałaby go odnaleźć, jednak nie ma pojęcia, jak i gdzie.
Kobieta wraca do codzienności, choć jej myśli wciąż wracają do niego. W zapomnieniu nie pomaga nawet nowy sąsiad Paweł, z którym Mala coraz bardziej się zbliża.
Jadąc na weekend w góry z Zuzanną, swoją przyjaciółką, nie ma pojęcia, jak ten wyjazd odmieni jej życie. Postój podczas drogi, nieoczekiwane spotkanie z mężczyzną, z którym spędziła noc, pogoń za nim i poznanie jego tożsamości to dopiero początek wielu zdarzeń. Na jaw wychodzą tajemnice, które wiele zmieniają i mocno namieszają w życiu bohaterów. Kim jest mężczyzna, z którym Mala spędziła noc? Czy ta znajomość ma szansę na ciąg dalszy? Jak potoczą się jej relacje z sąsiadem? Jakie tajemnice odkryje kobieta?

Historia mnie się spodobała, a jednocześnie książka nie była idealna. Dla mnie było za dużo przemyśleń głównej bohaterki, jednak nie przeszkadzało mi to na tyle, abym uznała książkę za nudną. Czytało się ją dość szybko, było sporo akcji. Książka wywoływała podczas czytania emocje, momentami nie dało się potrzymać wybuchu śmiechu.

Bohaterowie mający wady i zalety, dość dobrze wykreowani.
Mala, a raczej Malwina to kobieta, która lubi dobrą zabawę, alkohol, beztroskie życie. Momentami szalona, momentami nieprzewidywalna, czasem podejmująca niepowdowienie decyzję. To kobieta z dość ciętym językiem, mająca specyficzny humor. To bohaterka, którą będzie się kochać lub nienawidzić.

„Mala M” to książka, która może nie jest doskonała, ale według mnie jest warta przeczytania. Liczę na kontynuację, po którą na pewno sięgnę. Polecam.


Moja ocena – 7\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo MUZA SA gdzie znajdziecie również książki wydawnictwa Akurat oraz na FB


Mala M.

6 komentarzy:

  1. Myślę, że i ja chętnie sięgnęłabym po tę książkę 😍💕

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem bardzo zaintrygowana tą historią,chętnie książkę wpisuję na listę do przeczytania :)

    OdpowiedzUsuń
  3. panie na pewno książkę chętnie przeczytają

    OdpowiedzUsuń