wtorek, 30 marca 2021

Wydawnictwo HarperCollins Polska Książka pt.: „Czytam sobie Eko. Wielki bal. Poziom 2 - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Wielki bal. Czytam sobie Eko. Poziom 2”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa HarperKids.
W szkole Neli ma odbyć się bal przebierańców. Dziewczynka marzy o nowy, wspaniałym przebraniu oczywiście kupionym w sklepie. Jednak jej tata ma inne zdanie na ten temat, tłumaczy jej swój punkt widzenia i to, jak taki zakup wpłynie na planetę. Czy dziewczynka zrozumie? Czy uda się przygotować wspaniałe przebranie wspólnie z tatą?


Historia ciekawa i wciągająca, a przy tym bardzo wartościowa. Pokazuje dziecku, że nie wszystko musi się kupować, a także to, jak takie zakupy wpływają na planetę.


Książeczka należy do serii „czytam sobie Eko”, czyli serii książeczek dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem. Poziom dwa to dłuższe zdania, które są nie tylko proste, ale i te złożone, proste dialogi, 800-900 wyrazów w tekście, 23 podstawowe głoski wraz z „h” oraz ćwiczenie sylabizowania. Dodatkowym atutem serii eko jest fakt, że znajdziemy tam wiele cennych informacji jak być Eko, dostosowanych do dzieci.


Ilustracje są ciekawe, przyciągające wzrok i adekwatne do treści. Zdecydowanie uatrakcyjniają książeczkę i zachęcają do sięgania po nią.

„Wielki bal. Czytam sobie Eko. Poziom 2” to ciekawa i wartościowa książeczka z serii „Czytam sobie Eko”. Z przyjemnością polecam dla dzieci zaczynających przygodę z czytaniem.Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Egmont gdzie kupicie książki wydawnictwa HarperKids oraz na FB KsiążkoSfera HarperKids


Wielki bal. Czytam sobie Eko. Poziom 2

7 komentarzy:

 1. Bardzo fajna i kolorowa książeczka dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna i kolorowa książeczka dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna i kolorowa książeczka dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna i ciekawa ksiązeczka

  OdpowiedzUsuń
 5. Wartościowa książeczka dla naszych milusińskich,a przy tym ładnie wydana.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejna fantastyczna książeczka dla naszych urwisków :) Wpisuję ją na listę do mojej domowej biblioteczki :)

  OdpowiedzUsuń