poniedziałek, 29 marca 2021

Wydawnictwo HarperCollins Polska Książka pt.: „Czytam sobie. Lola i ptaki. Poziom 3" - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Czytam sobie. Lola i ptaki. Poziom 3”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa HarperKids.
Przenosimy się do roku 1983, na wieś, gdzie poznajemy małą dziewczynkę Lolę. Pewnego dnia, jej dziadek stworzył strach na wróblę, ubrał w ubrania mamy i postawił w polu. Dziewczynka polubiła stracha, a raczej „straszkę”, ponieważ nazwała ją „Panią Galotką”. Nadchodzi dzień, kiedy na polu zamiast Pani Galotyny jest tylko guzik, a po niej ślad zaginął. Dziewczynka postanawia ją odnaleźć. Czy jej się uda?

Historia ciekawa i wciągająca.

Książeczka jest z serii „czytam sobie”, czyli serii książeczek dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem. Poziom trzy to książeczki dla dzieci już umiejących czytać. Znajdziemy w nich dużą czcionkę ułatwiającą czytanie, trudniejsze zdania, w tym złożone, a także trudne wyrazy oznaczone gwiazdką, których tłumaczenie znajdziemy w słowniku na końcu książki.

Ilustracje są ciekawe, przyciągające wzrok, czarno – białe i adekwatne do treści. Zdecydowanie uatrakcyjniają książeczkę i zachęcają do sięgania po nią.

„Czytam sobie. Lola i ptaki. Poziom 3” to kolejny tom wspaniałej serii, którą zdecydowanie polecam dla dzieci zaczynających przygodę z czytaniem.Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Egmont gdzie kupicie książki wydawnictwa HarperKids oraz na FB KsiążkoSfera HarperKids


Czytam sobie. Lola i ptaki. Poziom 3

7 komentarzy:

 1. Bardzo fajna fabuła książki

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ ciekawa historia do poczytania dla naszych milusińskich 👌😍

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książeczka z pięknymi ilustracjami

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała, idealna dla moich brzdąców

  OdpowiedzUsuń
 5. świetnie opracowana książka dla naszych urwisków :) Koniecznie musi znaleźć się w mojej domowej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń