sobota, 27 marca 2021

Wydawnictwo HarperCollins Polska Książka pt.: „Czytam sobie. Letni koncert. Poziom 2” - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Czytam sobie. Letni koncert. Poziom 2”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa HarperKids.
Na łące ma się odbyć wspaniały koncert. Wszystkie owady biorą udział w przygotowaniach, starają się ze wszystkich sił, jednak nie każdemu wychodzi, jak trzeba. Biedronka mimo najszczerszych chęci, nie do końca daje sobie rady. Na dodatek stonka, która jest scenografką, pije melisę, po której zasypia. Czy koncert się odbędzie? Kto będzie starał się go uratować?

Historia ciekawa, wciągająca, a przy tym pokazująca, że każdy może osiągnąć sukces, jeśli bardzo się postara i będzie miał wsparcie w innych.

Książeczka jest z serii „czytam sobie”, czyli serii książeczek dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem. Poziom dwa to dłuższe zdania nie tylko proste, ale i te złożone, proste dialogi, 800-900 wyrazów w tekście, 23 podstawowe głoski wraz z „h” oraz ćwiczenie sylabizowania. Są doskonale dostosowane do dzieci, co sprawia, że zachęcają je do czytania, nawet jeśli nie do końca im to jeszcze wychodzi.

Ilustracje ciekawe, przyciągające wzrok i adekwatne do treści. Zdecydowanie uatrakcyjniają książeczkę i zachęcają do sięgania po nią.

„Czytam sobie. Letni koncert. Poziom 2” to kolejny tom wspaniałej serii, którą zdecydowanie polecam dla dzieci zaczynających przygodę z czytaniem.Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Egmont gdzie kupicie książki wydawnictwa HarperKids oraz na FB KsiążkoSfera HarperKids


Czytam sobie. Letni koncert. Poziom 2

5 komentarzy:

  1. Ale cudna książeczka 😍👌

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna książeczka dla dzieci

    OdpowiedzUsuń
  3. Fantastyczna książeczka dla naszych urwisków.Duża czcionka,fajne obrazeczki zachęcają do czytania :) Na pewno przyda się w mojej domowej biblioteczce :)

    OdpowiedzUsuń