niedziela, 28 lutego 2021

Wydawnictwo HarperCollins Polska Książka pt.: „Nierozłączki. Lilka i Pestka ratują świat" - Recenzja

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Nierozłączki. Lilka i Pestka ratują świat”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa HarperKids.
W szkole dziewczynek niebawem ma odbyć się wieczór przyrodniczy. Pani Wesoła każe uczniom w swojej klasie przygotować projekty, które będą walczyć z globalnym ociepleniem. Uczniowie mają bardzo różne pomysły, jedni wymagające sporo wysiłku, inne dość banalne, ale niemniej skuteczne. Co wymyśli Lilka i Pestka? Jak spodoba się ich pomysł?

To siódmy tom z serii i nasze siódme spotkanie z bohaterkami. Po mimo że międzyczasie Amelka zaczęła sięgać po dużo poważniejsze książki, do tej serii wraca z przyjemnością. Historia w książce ciekawa i wciągająca, a przy tym zabawna.

Bohaterkami są dwie dziewczynki, które różni praktycznie wszystko, a pomimo to są najlepszymi przyjaciółkami. Są postaciami ciekawymi, realistycznymi, z którymi dziecko może się utożsamiać.

Tekst w książce jest jasny i zrozumiały, a przy tym ciekawy. Według mnie dostosowany do dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym, bez skomplikowanych słów, które utrudniałyby samodzielne czytanie.

Ilustracje są czarno białe, dość ciekawe. Przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„Nierozłączki. Lilka i Pestka ratują świat” to ciekawa, momentami zabawna historia o dwóch przyjaciółkach i ich przygodach. Z przyjemnością polecamy.
Moja ocena – 10\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Egmont gdzie kupicie książki wydawnictwa HarperKids oraz na FB KsiążkoSfera HarperKids


Nierozłączki. Lilka i Pestka ratują świat 

5 komentarzy: