wtorek, 1 września 2020

Wydawnictwo Jedność Książka pt.: „Witaj, świecie!" - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Witaj, świecie!”, jaki otrzymałam od Wydawnictwa Jedność.

Na świecie jest wiele krajów, wiele kultów, mieszka wielu ludzi. Tak naprawdę większość z nas, wie tylko te podstawowe, informację, na dodatek często gdzieś usłyszane i nie zawsze zgodne z prawdą. Wraz z książką „Witaj, świecie!” wyruszamy w podróż po świecie, docieramy do ludzi, którzy tam mieszkają, poznajemy ich codzienność, co lubią, jedzą, jak się zachowują, a także jakim językiem się posługują i parę zwrotów w tym języku.

Jest bardzo bogata w wiedzę. Ma tylko około 100 stron, a więcej informacji niż nie jedna, dwa razy grubsza pozycja. Bardzo podoba nam się fakt, że znajdziemy w niej wiele nietypowych informacji, takich jak np. czego nie należy robić w danym kraju.

Wizualnie jest bardzo ładna. Kolorowe ilustracje, z ciekawymi grafikami, które przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po książkę.

Rozmiar książki jest większy. To sprawia, że jest przejrzysta, czytelna, a dziecko chętniej po nią sięga.

Tekstu jest ciekawy, jasny i zrozumiały dla dziecka.

Okładka jest twarda, solidna, dzięki niej posłuży długi czas, nawet w mało delikatnych rączkach dziecka.

Książka jest pełna wiedzy przekazanej w ciekawy, jasny i zrozumiały dla dzieci sposób. Dzięki niej przeniesie się w odległe miejsca, dowie się wiele o nich, o ludziach tam zamieszkujących. Uważam, że ta książka powinna znaleźć się w każdym domu, gdzie znajdują się dzieci. Zdecydowanie polecam.
Moja ocena – 10\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Jedność oraz na FB.


Witaj, świecie!

9 komentarzy: