czwartek, 24 września 2020

Prószyński i S-ka Książka pt.: „Osiedle Sielanka. Nieznajoma" - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Osiedle Sielanka. Nieznajoma”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Prószyński i S-ka.


Sielanka to nie takie zwykłe osiedle, to piękne miejsce niedaleko Warszawy. Jeszcze nie tak dawno miejsce spokojne, gdzie każdy każdego znał. Wszystko jednak się zmienia, kiedy powstają apartamentowce i zamieszkuje tam wiele rodzin. Zaczyna się robić podział, a „starzy” mieszkańcy nie za bardzo chcą zaakceptować zmiany. Nie podoba im się ruch, jaki zrobił się na nie tak dawno spokojnych ulicach i to taki, że aż strach przez nie przejść. Nie podobają im się ulotki, które znajduje prawie każdy „stary” mieszkaniec odnośnie do zakupu jego posesji. Chcieliby, aby wróciło to, co było dawniej, choć wiedzą, że to jest niemożliwe. Jednak kiedy ktoś zaczyna ogradzać ich las, mają zamiar działać. Czy im się uda? Do czego posunie się Deweloper, aby uzyskać teren pod nowe apartamentowce? Jacy ludzie tworzą „starą” Sielankę?

Historia ciekawa, wciągająca. Nie będę ukrywać, że to jedna z nielicznych książek, której nie wybrałam do recenzji. Wydawnictwo wysłało mi niespodziankę i początkowo nie do końca się z tego cieszyłam. Po opisie książka nie wydawała się zachwycająca, jednak okazało się zupełnie inaczej. „Osiedle Sielanka. Nieznajoma” to książka, podczas której czytania bardzo dobrze się bawiłam, znalazłam w niej historię pokazującą wiele różnorodnych postaci, które łączy jedno – osiedle Sielanka. Każdy z nich jest inny, każdy ma inne życie, radości i problemy, jednak okazuje się, że człowiek, który dla wielu jest zwykłym „menelem” dla pani kobiety wykształconej, piszące własne książki (i to nie byle jakie, bo motywujące), może być kompanem do rozmowy, które wcale nie są płytkie i nic niewarte.

Bohaterów w książce jest dość dużo, książkę czytamy oczami wielu osób. Każdy z nich na swój sposób jest ciekawy, każdy jest niezbędny. Jeśli miałbym wybrać swojego ulubionego, byłaby to żona Ala, która wraz z mężem i teściem prowadzi biuro deweloperskie. Kobieta, której nie jest łatwo w życiu, która tak naprawdę nie do końca wie co, robi jej teść i mąż, która stara się znaleźć własną drogę w życiu, poznać mieszkańców osiedla, na którym zamieszkała, zbliżyć się z nimi.

„Osiedle Sielanka. Nieznajoma” to książka, która bardzo miło mnie zaskoczyła i zdecydowanie się spodobała. Ze swojej strony polecam.Moja ocena – 8\10Serdecznie zapraszam na stronę Prószyński i S-ka oraz na FB.


Osiedle Sielanka. Nieznajoma

10 komentarzy:

 1. Wiele bohaterów książki to brzmi interesująco. Różne punkty widzenia, troski i radości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi intrygującą , dopsiuje do listy ksiązek do przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak jak wspominałam lubię taką wielowątkowość, różne historie, splecione ze sobą losy bohaterów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Skusiła bym się poczytać Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka była trochę "skryta" a jednak okazała się przemiłym zaskoczeniem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ciekawe co na tym osiedlu zdarzyło się w książce

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa książka i ciekawa recenzja. Uważam, że każdy kto potrzebuje dobrych fabuł powinien spróbować!

  OdpowiedzUsuń